czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Pogoń III lepsza od Amazonki (fotogaleria)

Pogoń III lepsza od Amazonki

W swoim pierwszym sparingu Pogoń III Siedlce wygrała z ligowym rywalem – Amazonką Wiśniew 3:1.

Pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym rozegrała trzecia drużyna seniorów MKP Pogoń.

Już w 6 minucie Pogoniści otworzyli wynik meczu. Sam na sam z bramkarzem Amazonki stanął Paweł Eleryk i dał prowadzenie biało-niebieskim. Cztery minuty później Amazonka mogła odpowiedzieć po akcji Macieja Woźniaka z Patrykiem Ciulakiem, lecz ten drugi zmarnował okazję. W 19 minucie Aleksander Potocki uderzył nad bramką. Po pół godzinie gry przed szansą dla gości stanął Grzegorz Gaj, ale dobrze w bramce spisał się Konrad Łęczycki. Za chwilę Gaj miał kolejne szansę na wyrównanie, jednak najpierw Łęczycki obronił jego strzał, a za chwilę skrzydłowy przestrzelił. Przed przerwą odpowiedzieli jeszcze Pogoniści przegraną sytuacją Patryka Klimka sam na sam z bramkarzem.

Po zmianie stron pierwsza groźna akcja została przeprowadzona w 63 minucie. Wtedy Maciej Wróbel uderzył nad bramką zespołu z Wiśniewa. Dwie minuty potem Gaj w sytuacji sam na sam strzelił w Krzysztofa Popiołka. W 70 minucie groźnie główkował Klimek, lecz obrońca Amazonka wybił piłkę z linii bramkowej. Odpowiedział Rafał Pieńkowski strzałem zza szesnastki, lecz z piłkę z problemami nad poprzeczką przeniósł Popiołek. Na dziesięć minut przed końcem podwyższenie rezultatu dał Klimek po rzucie wolnym bitym przez Mikołaja Bożka. Za chwilę Bartosz Kryński nie wykorzystał dogodnej okazji. W 86 minucie kontaktowego gola zdobyła Amazonka za sprawą trafienia Kamila Domańskiego. Momentalnie odpowiedzieli siedlczanie, kiedy to Bożek na raty umieścił piłkę w siatce (najpierw trafił w słupek).

Kolejny sparing Pogoń III rozegra w sobotę 25 lutego o 15:00 w Siedlcach z Sokołem Adamów.

« z 2 »

19.02.23, 15:10 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń III Siedlce – Amazonka Wiśniew 3:1 (1:0)

Bramki: Paweł Eleryk 6, Patryk Klimek 80, Mikołaj Bożek 88 – Kamil Domański 86

Pogoń III: Konrad Łęczycki (46 Krzysztof Popiołek) – 16. Hubert Wrzosek (61, 32. Mikołaj Pluchrat), 9. Adam Chojecki (35, 14. zawodnik testowany), 15. Kuba Prachnio (59 Piotr Trębicki), 18. Maciej Wróbel – 11. Paweł Eleryk (66, 18. Jan Wierzejski), 15. Kacper Zdunek, 7. Aleksander Potocki (68, 11. Paweł Eleryk), 16. Bartosz Mierzejewski (59, 16. Mikołaj Bożek), 4. Patryk Klimek – 2. Adam Obidziński (75, 23. Bartosz Kryński)

Amazonka: 13. Przemysław Piekart – 15. Patryk Banasiewicz, 93. Erwin Wyżywniak (58, 7. Rafał Pieńkowski), 2. Konrad Czarnacki, 16. Dominik Pszkit – 66. Kamil Domański (24, 5. Łukasz Suchożebrski), 6. Kamil Woźniak (65, 10. Hubert Borkowski), 10. Mateusz Cabaj (24, 43. Kacper Bojanczuk; 69, 6. Mateusz Cabaj), 98. Patryk Ciulak, 11. Grzegorz Gaj – 21. Maciej Woźniak (75, 66. Kamil Domański)

Sędzia: Tomasz Jastrzębski (Siedlce)