wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Derby Mazowsza dla PSG KPS (fotogaleria)

Derby Mazowsza dla PSG KPS. Podopieczni Mateusza Grabdy w sobotni wieczór pokonali u siebie Legię Warszawa 3:1.

Siedlczanie mieli przed tym meczem coś do udowodnienia. W pierwszym spotkaniu obu drużyn lepsza okazała się niżej notowana Legia Warszawa, która wygrała u siebie 3:1.

W rewanżu górą okazali się siatkarze PSG KPS. W pierwszym secie gospodarze grali znakomicie. Siedlczanie wypracowali przewagę przy zagrywkach Piotra Fenoszyna i skutecznej grze w bloku Jakuba Strulaka. Mimo kilku błędów w przyjęciu, przewaga miejscowych cały czas była bardzo wyraźna. W drugiego seta ponownie lepiej weszli gospodarze, którzy po błędnym ataku Patryka Akali wyszli na prowadzenie 5:3. Legioniści nie zamierzali się jednak poddać i najpierw odrobili straty do KPS, a w końcówce niespodziewanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Trzeciego seta lepiej zaczęła Legia i zaczęło pachnieć dużą niespodzianką w Siedlcach. Goście prowadzili 9:6, jednak grę gospodarzy odmienił Krzysztof Pigłowski, który na rozegraniu zastąpił Fenoszyna. Bardzo dobrze prezentowali się Damian Dobosz i Adrian Kopij, którzy skutecznie punktowali. Mimo małego przestoju w końcówce, miejscowi dowieźli prowadzenie do końca i wygrali 25:22. W czwartym secie gospodarze nie pozostali już złudzeń rywalom, kto w sobotni wieczór zasłużył na trzy punkty.

11 marca o 17:00 PSG KPS zagra we Wrześni z miejscowym Krispolem.

04.03.22, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

Tauron I liga: PSG KPS Siedlce – Legia Warszawa 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:19)

PSG KPS: 1. Adrian Kopij, 6. Piotr Fenoszyn, 7. Damian Dobosz, 9. Mateusz Kufka, 17. Kacper Wnuk, 99. Jakub Strulak i 16. Patryk Waloch (libero) oraz 3. Karol Kubisz, 5. Krzysztof Pigłowski, 11. Adrian Potera (libero), 20. Arkadiusz Kościółek

MVP: Damian Dobosz