Górnik zakopany, hat trick Nowaka (fotogaleria)

W meczu 22 kolejki II ligi Pogoń Siedlce wygrała 3:2 z Górnikiem Polkowice.

Trener Marek Saganowski dokonał w jedenastce czterech roszad względem zremisowanego spotkania w Elblągu. Wykartkowanego Tomasza Lewandowskiego zastąpił Michał Rutkowski. Maciej Kołoczek zajął miejsce Nikodema Fiedosewicza, Cezary Bujalski zluzował Marcinho, zaś Kamil Włodyka wskoczył do składu za Ernesta Dzięcioła.

Od początku spotkanie było toczone w trudnych warunkach. Było zimno a z nieba padał drobny, acz intensywny, śnieg. Pierwszy strzał w meczu oddał testowany zimą w Pogoni Jan Ciućka. Jego uderzenie było jednak dalekie od ideału. Na odpowiedź Pogoni przyszło poczekać 16 minut. To wtedy niecelnie główkował Damian Nowak po wrzutce z prawej strony. W 20 minucie zagotowało się w okolicach bramki Macieja Kikolskiego. Strzał Jewhenija Biłokinia kończący akcję był jednak lekki i niecelny. Kilka chwil później na strzał zza szesnastki zdecydował się Ciućka. Ponownie zabrakło precyzji. W 25 minucie na raty ze strzałem Arkadiusza Piecha z dystansu poradził sobie Kikolski. Górnik objął prowadzenie po stałym fragmencie gry. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i wstrzeleniu Klaudiusza Krasy piłkę z najbliższej odległości do bramki wpakował Rafał Karmelita. Pogoń odpowiedziała najlepiej jak mogła. W 35 minucie Nowak celnie główkował po precyzyjnej wrzutce Cezarego Bujalskiego. Kilka chwil później niecelne uderzenie zza pola karnego oddał Cezary Demianiuk. W 40 minucie Piech nieczysto uderzył po centrze z lewego sektora boiska. Okazja była przednia, ale poprzedzona popchnięciem Michała Rutkowskiego w walce o pozycję. Do przerwy było 1:1.

W 47 minucie powinno być 2:1 dla gości z Polkowic. Po strzale Piecha defensorzy Pogoni jakimś cudem wybili piłkę zanim ta przekroczyła linię bramkową. Odpowiedź siedlczan była konkretna. W 48 minucie Michał Czarny sfaulował Bujalskiego we własnej szesnastce i sędzia – pomimo protestów – wskazał na wapno. Nowak wziął na siebie odpowiedzialność za wykonanie jedenastki i ją udźwignął. To nie był koniec popisów snajpera. W 53 minucie Demianiuk wywarł skuteczną presję na obrońcy Górnika, piłka spadła pod nogi Nowaka, który skorzystał z prezentu. Pogoń nie zadowoliła się prowadzeniem 3:1. W 57 minucie siedlczanie wyszli z kontrą, której na bramkę nie zamienił Demianiuk. Wychowanek Pogoni miał także szansę na asystę przy czwartym golu Nowaka, ale jego wstrzelenie było niedokładne. Górnik był wyraźnie podłamany i nie tworzył realnego zagrożenia pod bramką gospodarzy. Na kwadrans przed końcem meczu Kołoczek zablokował strzał Filipa Baranowskiego. Po chwili po kornerze Jarosław Ratajczak główkował obok celu. W 76 minucie Błażej Niezgoda odbił do boku strzał Demianiuka. Nowak szukał kolejnego trafienia, ale po centrze Damiana Szuprytowskiego z kornera główkował nad bramką. W 80 minucie Górnik złapał kontakt po zgraniu Ratajczaka i trafieniu Czarnego. W nerwowej końcówce więcej goli nie było i to Pogoń cieszyła się z trzech punktów.

W przeszłości w barwach Górnika grał Damian Szuprytowski, zaś Pogoń reprezentował Jarosław Ratajczak.

18 marca o 17:00 Pogoniści zagrają w Lublinie z Motorem.