Domowe ostatki siedleckiego Basketu (fotogaleria)

UKS Basket Siedlce w ostatnim domowym meczu w sezonie 2022-23 po dwóch dogrywkach przegrał z GLKS Nadarzyn.

Podopieczni Rafał Sobiły w poprzedniej rundzie przegrali z GLKS 70:89. Okazją do rewanżu był mecz na siedleckim parkiecie, gdzie Basket nie zwykł przegrywać.

Pierwsza połowa nie wskazywała na przegraną siedlczan. Po 20 minutach Basket prowadził 52:38. Druga połowa już nie była tak udana. Pomimo tego drużyna Sobiły mogła wygrać, jednak w końcówce nie zachowała czujności i Kacper Januszkiewicz rzutem z dystansu doprowadził do dogrywki.

W dogrywce GLKS uzyskał 6-punktową przewagę. Różnicę zmniejszył Michał Pilski rzutem za trzy, a w ostatniej sekundzie z arcytrudnej pozycji trafił Sławomir Wasilewski. W drugiej dogrywce Basket był na bakier ze skutecznością i ostatecznie przegrał 104:108. Siedlczanie stracili szansę na zajęcie 7 miejsca w rozgrywkach.

19 marca o 16:00 Basket zagra w stolicy z KK Warszawa.

« z 3 »

12.03.23, 15:00 – Siedlce (hala ZSP nr 3)

III liga: UKS Basket Siedlce – GLKS Nadarzyn 104:108 pd. (20:17, 32:21, 13:24, 14:17, d. 25:29)

Basket: 9. Michał Pilski 25, 5. Sławomir Wasilewski 20, 10. Bartłomiej Głuchowski 14, 13. Aleksander Kielak 13, 11. Władysław Stańczuk 9, 14. Krzysztof Kania 8, 8. Kamil Kalicki 7, 12. Dawid Możdżonek 6,  4. Błażej Grochowski 2, 6. Wiktor Artych, 15. Sebastian Kobryń