sobota, 13 lipca 2024r.

Niedziela pod znakiem sumo (fotogaleria)

19 marca w hali ZSP nr 3 w Siedlcach odbyły się mistrzostwa Polski w sumo.

To już stało się tradycją, że sumici chętnie i regularnie odwiedzają Siedlce. W trakcie ceremonii oficjalnego otwarcia wspominał o tym Prezydent Europejskiej Federacji Sumo, Dariusz Rozum.

– Siedlce od wielu lat są życzliwym i gościnnym miastem. To właśnie po to budujemy sportową rodzinę, żeby spotykać się w miłej atmosferze. Walczcie w duchu fair play, bo środowisko sumo z tego słynie – mówił Rozum.

– Gmina Siedlce to miejsce, w którym sportowi jest przyjemnie. Życzę wszystkim nie tylko wygranej, ale i zadowolenia z występów. Sama walka i możliwość konkurowania to już sukces – dodawał wójt gminy Siedlce, Henryk Brodowski.

« z 4 »

W ceremonii otwarcia wzięli również udział przedstawiciele miasta i powiatu. Mazowsze z kolei reprezentował Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach, Dariusz Stopa.

Po części oficjalnej nastała pora na decydujące walki o medale. WLKS Siedlce-Iganie Nowe powiększył swoją kolekcję o trzy mistrzowskie medale. Srebro w kat. 77 kg wywalczył Igor Krawczyński. Michał Dubowski był trzeci w kategorii open, a także czwarty w kat. 100 kg. Lokatę tuż poza najlepszą trójką zajęła też Joanna Samsonowicz w kat. 55 kg.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Ja kiedyś oglądałem zawodników sumo w eurosporcie ten sport robił namnie ogromne Wrażenie i każdemu polecam to oglądać ponieważ jest to wspaniała okazja żeby ztym sportem się zapoznać

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;