Sparingowa porażka z Wisłą Płock (fotogalerie)

Sparingowa porażka z Wisłą Płock

Pogoń Siedlce w meczu kontrolnym uległa ekstraklasowej Wiśle Płock 1:2.

Mecz z Wisłą Płock został rozegrany w ramach pauzy Pogoni ze względu na przełożone ligowe spotkanie z KKS 1925 Kalisz.

Już w 8 minucie bramce Macieja Kikolskiego zagroził Bartosz Śpiączka. Odpowiedzieli Pogoniści uderzeniem Damiana Nowaka głową po dośrodkowaniu Krystiana Misia. W 18 minucie strzelał Cezary Demianiuk, lecz uderzenie było zbyt lekkie by zaskoczyć Bartłomieja Gradeckiego. W 20 minucie Wisła objęła prowadzenie za sprawą trafienia Dawida Kocyły po podaniu Aleksandra Pawlaka. Dwie minut później głęboko dośrodkowywał Mateusz Szwoch, ale Kikolski przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 27 minucie Filip Lesniak po zamieszaniu w polu karnym siedlczan posłał futbolówkę nad bramką. 29 minuta przyniosła wyrównanie rezultatu. Miś uderzył na bramkę Wisły, golkiper odbił piłkę przed siebie, a Nowak celnie dobił. W 40 minucie przed szansa stanął Śpiączka, ale na posterunku był jeden z defensorów biało-niebieskich. Napastnik z Płocka trafił do siatki w 46 minucie po akcji sam na sam z Kikolskim. Dla Pogoni okazje na wyrównanie mieli jeszcze Demianiuk i Ernest Dzięcioł, jednak zabrakło skuteczności.

Po godzinie gry trener Marek Saganowski zdecydował się na roszady w składzie. Przewagę uzyskał zespół ekstraklasowicza, ale nie potrafił udokumentować tego golem. Strzał oddał Damian Warchoł, jednak uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Jakuba Kowynię. Odpowiedział strzałem z rzutu wolnego Maciej Kołoczek, lecz bramkarz zbił futbolówkę za linię końcową. Do końca meczu oba zespoły stworzyły sobie po min. dwie sytuacje aby zmienić rezultat spotkania. Ze strony Pogoni uderzali m.in. Tomasz Mamis i Bartosz Wicenciak, zaś po stronie Wisły Warchoł i zawodnik testowany. Kolejne gole jednak już nie padły.

W Pogoni zagrał Krystian Miś, w przeszłości występujący w zespole Wisły.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w ramach rozgrywek eWinner II ligi, w sobotę 1 kwietnia o 15:00 w Siedlcach z GKS Jastrzębie.

« z 3 »

23.03.23, 12:00 – Legia Training Center

Sparing: Wisła Płock – Pogoń Siedlce 2:1 (1:1, 2:1, 2:1)

Grano 4×30 min.

Bramki: Dawid Kocyła 20, Bartosz Śpiączka 46 – Damian Nowak 29

Wisła: (I i II kwarta) 69. Bartłomiej Gradecki – 19. Martin Šulek, 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Steve Kapuadi (46 Millen Baars), 77. Piotr Tomasik – 89. Aleksander Pawlak, 14. Mateusz Szwoch, 23. Filip Lesniak, 9. Dawid Kocyła, 24. Marko Kolar – 18. Bartosz Śpiączka. (III i IV kwarta) 69. Bartłomiej Gradecki (91, 93. Oskar Lodziński) – 4. Adam Chrzanowski, 11. Martin Hašek, 15. Kristián Vallo, 17. Mateusz Lewandowski (105 Millen Baars), 20. Łukasz Sekulski, 22. Miroslav Gono, 28. Wojciech Mazurowski, 21. Marcin Więckowski, 95. Damian Warchoł, 99. Tomasz Walczak

Pogoń: 70. Maciej Kikolski (61, 91. Jakub Kowynia) – 98. Maciej Kołoczek (91, 3. Szymon Mucha), 19. Maciej Wichtowski (61, 2. Tomasz Lewandowski), 26. Michał Rutkowski (91, 4. Adam Lewkowski), 10. Krystian Miś (61, 23. Nikodem Fiedosewicz) – 29. Marcinho (91, 14. Krystian Gryglak), 31. Ernest Dzięcioł (91, 16. Jakub Sinior), 8. Kamil Włodyka (91, 6. Jakub Pek), 7. Damian Szuprytowski (61, 99. Bartosz Wicenciak), 56. Cezary Demianiuk (61, 20. Cezary Bujalski) – 9. Damian Nowak (77, 11. Tomasz Mamis)

Żółte kartki: Damian Szuprytowski 46, Cezary Bujalski 105

Sędzia: Karol Wójcik (Siedlce)