czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Wektra wywiozła punkt z Siedlec (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn zremisowała 1:1 z ŁDK Łosice w rozegranym w Siedlcach meczu ligi okręgowej.

Wektra nie zdecydowała się grać na własnym obiekcie z powodu troski o własną murawę. Klub ze Zbuczyna zdecydował się wynająć boisko ze sztuczną nawierzchnią w Siedlcach i to na nim ugościć ŁDK Łosice.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem optycznej przewagi ŁDK. Sytuacji z obu stron było jednak jak na lekarstwo. Warto wspomnieć o strzale Krystiana Zbiecia z okolic 16 metra oraz próbie Jakuba Grodzickiego z dystansu. Najbliżej gola byli jednak łosiczanie, gdy w 45 minucie kilku piłkarzy Wektry zamarło, a po strzale Michała Niciporuka kapitalnym refleksem popisał się Ernest Zbieć.

Po przerwie lepiej prezentowała się Wektra, jednak gola zdobył ŁDK. W 54 minucie sytuację sam na sam ze spokojem wykorzystał Kamil Kasjaniuk. W kolejnym fragmencie spotkania nominalni gospodarze grali nerwowo i nieskładnie. Gra po zmianach i okresie nerwówki uspokoiła się dopiero w ostatnim kwadransie. Aktywny był Kamil Bobryk, jednak to nie on zasłużył na miano bohatera. W 86 minucie rezerwowy Przemysław Jasiński strzałem z dystansu przelobował Filipa Podlipniaka. W doliczonym czasie gry doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po starciu dwóch dziesiątek upadł w łosickim polu karnym upadł Jakub Bobryk. Sędzia nie dostrzegł faulu, a zamiast tego ukarał poszkodowanego żółtą kartką za niewybredny komentarz. Zaskoczony napastnik Wektry pogratulował arbitrowi brawami, więc obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę. To było ostatni akcent remisowego spotkania.

8 kwietnia o 15:00 Wektra zagra w Żeliszewie z Jastrzębiem.