poniedziałek, 6 maja 2024r.

Rozpędzona Wektra mknie w górę tabeli (fotogaleria)

Na koniec pracowitego tygodnia Wektra Zbuczyn zmierzyła się z MKS Małkinia. Piłkarze Damiana Krasuskiego zanotowali kolejne efektowne zwycięstwo.

4, 6, a teraz 5 – oto strzeleckie osiągi Wektry w ostatnim tygodniu. Team ze Zbuczyna dzięki dobrym rezultatom awansował do górnej połówki tabeli i może realnie myśleć o miejscu w najlepszej piątce.

MKS Małkinia przyjechał do Zbuczyna w okrojonym składzie. Od początku lepiej prezentowali się gospodarze, lecz jako pierwsi groźnie zaatakowali goście. W 11 minucie Marcin Kraszewski przestrzelił po dograniu Michała Zawistowskiego. Ta sytuacja rozdrażniła Wektrę, która atakowała coraz odważniej i bardziej efektywnie. W 12 minucie rywala napoczął Jakub Bobryk, który ze spokojem zamienił na bramkę podanie Miłosza Lubelskiego. Asystent przy pierwszym trafieniu nie dograł pierwszej połowy do końca, bowiem w 41 minucie został odesłany do szatni przez sędziego za obrażenie przeciwnika. Niedowaga trwała tylko cztery minuty, ponieważ Kamil Suszczyński obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji, czerwoną kartkę do szatni.

W grze 10 na 10 Wektra radziła sobie zdecydowanie lepiej. Ozdobą drugiej połowy było trafienia Bartosza Karczmarka bezpośrednio z rzutu rożnego. Ostatecznie drużyna Krasuskiego wygrała 5:0.

22 kwietnia o 17:00 Wektra zagra na wyjeździe z Wilgą Miastków Kościelny.

15.04.23, 15:00 – Zbuczyn

Koment media liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – MKS Małkinia 5:0

Bramki: Jakub Bobryk 12, 88, Jakub Rzewuski 58, Krystian Musiejczuk 68, Bartosz Karczmarek 76

Wektra: 12. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki (85, 23. Mateusz Prokurat), 4. Dominik Piekutowski, 24. Emil Michalak, 33. Kamil Bobryk – 11. Jakub Rzewuski (72, 29. Dominik Bogusz), 5. Kamil Golec (81, 2. Mateusz Tyszkiewicz) 34. Bartosz Karczmarek, 26. Miłosz Lubelski, 25. Michał Grochowski (59, 27. Krystian Musiejczuk) – 10. Jakub Bobryk

MKS Małkinia: 1. Dominik Sekuła – 5. Przemysław Maliszewski, 7. Krystian Sadowski, 2. Dawid Rostkowski – 15. Kamil Suszczyński, 10. Mateusz Rutkowski, 17. Mateusz Fydrych, 16. Marcin Kraszewski (70, 4. Damian Han), 19. Jakub Kalbarczyk, 20. Piotr Chlubicki – 18. Michał Zawistowski

Żółte kartki: Kamil Bobryk 28, Jakub Rzewuski 62, Kamil Golec 72, Bartosz Karczmarek 88 – Kamil Suszczyński 38, 45, Krystian Sadowski 55, Piotr Chlubicki 88

Czerwone kartki: Miłosz Lubelski 41 (Wektra, za obrażenie przeciwnika) – Kamil Suszczyński 45 (MKS, za dwie żółte)

Sędzia: Rafał Kaim (Siedlce)