wtorek, 7 maja 2024r.

Wektra w dobrych humorach pojedzie na majówkę (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn nie zbacza ze zwycięskiej ścieżki. Podopieczni Damiana Krasuskiego wygrali 5:0 ze Zrywem Sobolew.

Wiosną Wektra jeszcze nie przegrała. Do meczu ze Zrywem zgromadziła 14 na 18 możliwych punktów. Dobra forma Wektra została potwierdzona w pierwszym kwadransie spotkania, który nie mógł być lepszy. Po 12 minutach gospodarze prowadzili 3:0. Najpierw Jakub Bobryk zamienił na bramkę podanie Kamila Bobryka, następnie po akcji strzelca pierwszego gola swojaka zaliczył Michał Kazimierak, a na koniec wystrzałowego początku spotkania Emil Michalak wpakował piłkę do siatki po kąśliwej centrze Bartosza Karczmarka z rzutu rożnego. W 20 minucie Ernest Zbieć zastopował Mateusza Kowalczyka w sytuacji sam na sam, a w 40 minucie Damian Kulik skiksował po kontrze. Wektra powinna mieć cztery trafienia do przerwy, ale po akcji Jakuba Bobryka Michał Grochowski nie trafił w piłkę mając przed sobą pusta bramkę.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był spokojny. W 62 minucie po dobrze bitym rzucie rożnym dublet skompletował Michalak. Po chwili powinno być 5:0. Karczmarek trafił w poprzeczkę, ale w momencie oddawania strzału był faulowany przez Emila Mirowskiego. Sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę egzekwował Damian Prokurat, lecz Mirowski naprawił swój błąd i odbił piłkę. W 71 minucie golkiper Zrywu nie dał się pokonać Jakubowi Rzewuskiemu w sytuacji sam na sam. Co się odwlecze, to nie uciecze. W 80 minucie wynik spotkania ustalił Kamil Bobryk. Zaczęło się od straty na własnej połowie, Jakub Bobryk zanotował asystę, a boczny obrońca Wektry zaimponował spokojnym wykończeniem.

7 maja o 17:30 Wektra podejmie Fenixa Siennica.

« z 2 »

29.04.23, 12:05 – Zbuczyn

Komnet Media liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Zryw Sobolew 5:0 (3:0)

Bramki: Jakub Bobryk 2, Michał Kazimierak 6 (s), Emil Michalak 12, 62, Kamil Bobryk 80

W 64 minucie Damian Prokurat (Wektra) nie wykorzystał rzutu karnego (Emil Mirowski obronił).

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 33. Kamil Bobryk, 19. Przemysław Jasiński, 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat (69, 15. Wojciech Krasuski) – 9. Krystian Zbieć (46, 11. Jakub Rzewuski), 27. Krystian Musiejczuk, 34. Bartosz Karczmarek, 7. Paweł Klewek, 25. Michał Grochowski (46, 29. Dominik Bogusz) – 10. Jakub Bobryk (83, 2. Mateusz Tyszkiewicz)

Zryw: 12. Emil Mirowski – 9. Jarosław Włodarczyk, 2. Grzegorz Kazimierak (62, 17. Patryk Białecki), 8. Jakub Białecki, 6. Michał Kazimierak (62, 22. Jakub Cieśla) – 19. Mateusz Kowalczyk, 7. Damian Kulik, 13. Mateusz Michalec (62, 16. Sebastian Magnuszewski), 11. Michał Wiśnioch (83, 18. Samuel Sawicki), 14. Przemysław Komar – 10. Marek Górski (90, 21. Mateusz Zalech)

Żółte kartki: Kamil Bobryk 45 – Jakub Białecki 50, Przemysław Komar 69

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)