piątek, 17 maja 2024r.

Nihil novi, czyli Gołąbek lepszy od Łosic (fotogaleria)

W ostatnim meczu 22 kolejki siedleckiej okręgówki ULKS Gołąbek wygrał 3:2 z ŁDK Łosice.

Areną zmagań beniaminków był Zbuczyn. Przez pierwsze dwa kwadranse zapowiadało się spokojne zwycięstwo łosiczan z ULKS i przełamanie niemocy trwającej jeszcze od czasów wspólnych występów obu teamów w Klasie A. ŁDK prezentował się zdecydowanie lepiej, a swoją przewagę udokumentował dwoma trafieniami. W 19 minucie gości napoczął Kacper Wyrzykowski, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Pawła Niciporuka. W 28 minucie sytuacja ŁDK poprawiła się o jednego gola. Wyrzykowski dograł do Łukasza Naumiuka, a ten popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. Całe zło łosiczan zaczęło się w 32 minucie.

To wtedy po strzale Marcina Utnickiego piłka trafiła w rękę Jakuba Głuchowskiego, a że do sytuacji doszło w szesnastce nominalnych gospodarzy to sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił Maciej Chmielewski. Trzy minuty później był już remis po tym jak Roman Bilinśkyj przymierzył zza szesnastki. Po chwili mogło być 3:2 dla gości z Gołąbka, ale Mateusz Michalak w dogodnej sytuacji przestrzelił. Do przerwy było 2:2.

W drugiej połowie lepiej prezentował się ULKS Gołąbek, choć ŁDK zdołał kilkukrotnie groźnie się odgryźć. W 53 minucie Michał Kruszewski uderzył z rzutu wolnego w mur. Gospodarze odpowiedzieli oskrzydlającą akcją Wyrzykowskiego i dwiema niewykorzystanymi próbami Niciporuka. W 74 minucie dobra gra beniaminka z gminy Skórzec wreszcie przyniosła efekt. Strzał Utnickiego został zablokowany, ale Karol Kruszewski poszedł do końca za piłką i strzałem z ostrego kąta zaskoczył Bartłomieja Radziwonkę. Po chwili mogło być 4:2, ale poprzeczka uratowała bramkarza ŁDK po tym jak Bilińskyj próbował go przelobować z połowy boiska. Piłkę meczową miał w trzeciej minucie doliczonego czasu gry na nodze Łukasz Sawtyruk, ale po zgraniu Wyrzykowskiego w sobie wiadomy sposób przestrzelił z bliska. ŁDK Łosice przegrał 2:3 z ULKS Gołąbek. To piąta ligowa porażka łosiczan z tym rywalem z rzędu.

6 maja o 17:00 ULKS podejmie MKS Małkinia. Pół godziny później rozpocznie się starcie Kolektywu z ŁDK.

« z 2 »

30.04.23, 16:00 – Zbuczyn

Komnet media liga okręgowa: ŁDK Łosice – ULKS Gołąbek 2:3 (2:2)

Bramki: Kacper Wyrzykowski 19, Łukasz Naumiuk 28 – Maciej Chmielewski 32 (k), Roman Bilinśkyj 35, Karol Kruszewski 74

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 16. Daniel Żek (90+1, 27. Marcin Marszałek), 23. Paweł Sawtyruk, 26. Przemysław Radziwonka, 13. Jakub Głuchowski – 11. Kacper Wyrzykowski, 19. Mateusz Chmielnicki (82, 14. Sebastian Bartoszuk), 8. Dawid Ułasiuk, 31. Łukasz Naumiuk (82, 24. Filip Izdebski), 17. Kamil Kasjaniuk – 18. Paweł Niciporuk (64, 15. Bartłomiej Olędzki)

Gołąbek: 99. Bartosz Pipowski – 4. Mateusz Michalak (46, 3. Hubert Wrzosek), 96. Maciej Chmielewski, 6. Piotr Skóra, 9. Albert Ziółkowski – 42. Szymon Skóra (24, 7. Jakub Ejsymont), 11. Roman Bilinśkyj, 8. Michał Czarczyński, 10. Michał Kruszewski (84, 17. Sebastian Waszczuk), 21. Marcin Utnicki – 20. Paweł Kiełczykowski (46, 23. Karol Kruszewski)

Żółte kartki: Dawid Ułasiuk 21, Jakub Głuchowski 32, Mateusz Chmielnicki 60, Filip Izdebski 90+4 – Piotr Skóra 26, Jakub Ejsymont 44, Roman Bilinśkyj 65, Michał Kruszewski 72, Hubert Wrzosek 90

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)