poniedziałek, 4 grudnia 2023r.

O biegu i wyścigu w Kotuniu w samych superlatywach (multimedia)

30 kwietnia odbył się Pierwszomajowy Bieg i Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Kotuń. Nikt kto pojawił się tego dnia w Kotuniu nie żałował.

Aktywne świętowanie 1 maja w gminie Kotuń to krótka, ale jednak tradycja. Jako pierwsi do jej pielęgnowania przystąpili kolarze, którzy mogli wybrać jedną z dwóch tras. 30-kilometrową przygotowano dla amatorów, zaś dwukrotnie dłuższą do profesjonalistów.

– Nie wiem czy można mówić o tradycji skoro to dopiero druga edycja imprezy – mówił jej współorganizator Tomasz Skóra. – Frekwencja dopisała, pogoda też. Przygotowaliśmy coś dla każdego – dwie trasy dla kolarzy, trasę biegową dla dorosłych i dwa dystanse dla dzieci.

Jeżeli chodzi o zmagania kolarzy to na dystansie 30 kilometrów najlepszy był Adam Jastrzębski, drugie miejsce zajął Adam Karnaszewski (obaj z Siedlec), zaś trzecie Łukasz Koksa z Chodowa, reprezentant Triathlon Siedlce Club. Wśród pań 30 km najszybciej przejechała Kinga Kamińska z Kotuńskiej grupy rowerowej. Druga była Agnieszka Kuśmierska-Kuśmierczyk (Marki), a trzecia Anna Lewandowska z Mrozów, reprezentantka ZaMrożonych.

Na dwa razy dłuższym dystansie triumfowali Piotr Sobiczewski z Siedlec (TSC) i rodzynka wśród panów Katarzyna Filim (Kotuńska grupa rowerowa). Za plecami Sobiczewskiego na metę dotarli Marcin Cichosz z Łukowa (Rowerowy Łuków) i Zbigniew Podstawka z Mińska Mazowieckiego.

« z 5 »

W biegu na 7 kilometrów pierwsze miejsce w kategorii open zajęli ex aequo Łukasz Danielak z Siedlec i Tomasz Skóra (Grupa biegaczy Skórzec biega). Sylwester Wójcik z Korczewa był drugi, zaś Kacper Końca (Grupa biegaczy Skórzec biega) – trzeci. Wśród pań najszybsza była Aleksandra Kożuchowska z Siedlec. Drugą lokatę zajęła Renata Grzechnik z Mińska Mazowieckiego (MKB Dreptak), zaś trzecią Izabela Złoch z Siedlec (Yulo Run Team).

Z 7-kilometrową trasą zmierzyli się również miłośnicy szybkiego chodu z kijkami. Pierwszą trójkę stworzyli Krzysztof Frąckowiak, Jolanta Zapałowska z Siedlec (Slow Jogging Siedlce) oraz Alicja Słowińska.

Najmłodsi biegacze (1-9 lat) mieli do pokonania 300 metrów, zaś nieco starsi (10-15 lat) około 700 metrów. Na krótszym dystansie najszybsze były: Alicja Biernacka, Hanna Kornacka i Malwina Kostyra, zaś najszybsza trójka chłopców to: Kacper Serbista, Juliusz Staszowski i Adam Staszowski. Z kolei na dłuższym jako pierwsza na metę wpadła Alicja Pawlusiewicz przed Zofią Kożuchowską i Hanną Biernacką. Wśród chłopców Maciej Cabaj wyprzedził Franciszka Kujdę i Kacpra Michaluka.

WYNIKI

– Średnio co trzy miesiące mamy jakąś imprezę w gminie Kotuń. Nasz kalendarz jest bogaty. Cieszymy się, że współpraca z Tomkiem Skórą układa nam się dobrze. Mamy wielu gości, przyjeżdża do nas świetna ekipa. Niestety, zająłem ostatnie miejsce, ale nawet mi nie żal. Aktywnie wypoczywamy, świetnie się bawimy, o imprezach w Kotuniu mogą mówić w samych superlatywach – podsumował wójt Grzegorz Góral.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;