wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Delegacja WLKS w Oranienburgu

1 maja w w Oranienburgu z okazji wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Sachsenhausen odbyły się 56 Międzynarodowe Biegi Uliczne.

Polsko-niemiecka sztafeta w skład, której wchodziły zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie Julia Bąk, Hanna Noceń i Zofia Wasążnik zajęła pierwsze miejsce na dystansie 5×1200 m z czasem 26.06.

Na głównym dystansie 7,5 km indywidualnie w kat. U-18 drugie miejsce zajął Przemysław Jasiński z czasem 30.19, zaś trzecie – Hubert Dziewulski (czas: 33.30), czwarty był Bartosz Przygodzki (35.46), a piąty Ernest Przestrzelski (35.53).

Warto nadmienić, że Jasiński zajął czwarte miejsce w kategorii open na ponad 230 uczestników.

W kategorii Walking i Nording Walking Janusz Goławski zajął pierwsze miejsce na 7,5 km z czasem 50.03.

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie; foto: Knut Hagedorn / Quelle