poniedziałek, 6 maja 2024r.

Początek i koniec dla Juvenii, środek dla Pogoni (multimedia)

W meczu 16 kolejki Ekstraligi rugbiści z Siedlec przegrali 17:37 z Juvenią Kraków.

Pogoniści nie zaczęli dobrze meczu z Juvenią. W 5 minucie błąd Kacpra Skupa przy wykopie piłki z własnego pola punktowego zakończył się siedmiopunktową akcją gości z Krakowa. Siedlczanie odpowiedzieli celnym kopem Mamuki Chanchibadzego z rzutu karnego, jednak inicjatywa należała do Juvenii. Krakowianie wyszli na dosyć komfortowe prowadzenie 19:3. O niepokój w szeregach przyjezdnych zadbał Kacper Skup, którzy odkupił swoje winy z początku spotkania i zanotował przyłożenie po efektownej akcji. Pogoniści nie zwalniali tempa i szukali kolejnych punktów. Juvenia przetrwała jednak trudny moment i zakończyła ofensywny wypad przyłożeniem Bartłomiej Janeczko. Do przerwy było 24:10 dla krakowian.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla siedlczan. Tuż po wznowieniu gry przez zasieki obronne gości przedarł się Petelo Po’uhila i zapisał przyłożenie na swoim koncie. Po chwili podwyższył Chanchibadze. Tym samym Pogoń zbliżyła się do rywali na odległość jednej siedmiopunktowej akcji. Dodatkowo w 50 minucie żółtą kartkę obejrzał Chemigan Beukes. Gruziński kopacz Pogoni mógł zmniejszyć różnicę dzielącą obie drużyny do czterech oczek, ale się pomylił ze stojącej piłki. Przez 10 minut siedlczanie grali z przewagą jednego zawodnika, lecz tego nie wykorzystali. W końcówce skuteczny w przekroju całego spotkania Riaan van Zyl kopami z rzutów karnych przesądził o wygranej Smoków. Wynik spotkania na 37:17 ustalili do spółki ekspogonista Peet Vorster i van Zyl.

20 maja o 14:00 Pogoń w ostatnim domowym meczu sezonu 2022-23 podejmie Posnanię Poznań.

« z 4 »

06.05.23, 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Ekstraliga: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Juvenia Kraków 17:37 (10:24)

Punkty: Mamuka Chanchibadze 7 (K, 2 pd), Petelo Po’uhila 5 (P), Kacper Skup 5 (P) – Riaan van Zyl 12 (2 K, 3 pd), Chemigan Beukes 5 (P), Bartłomiej Janeczko 5 (P), Michał Jurczyński 5 (P), Arsenij Pastuchow 5 (P), Peet Vorster 5 (P)

Pogoń: 2. Adrian Chróściel, 16. Kostiantyn Guriłow (76, 17. Mateusz Krasuski), 3. Petelo Po’uhila, 24. Giorgi Masiuradze, 5. Bartłomiej Bareja, 6. Norbert Kargol, 7. Igor Struczkowśkyj (77, 20. Arkadiusz Radzikowski), 8. Grzegorz Muszyński (58, 23. Eduard Wertyłećkyj), 9. Filip Skup (56, 25. Dawid Lorentowicz), 10. Mamuka Chanchibadze, 14. Kacper Boruc (77, 22. Mateusz Dąbrowski), 13. Krystian Adamiak, 12. Dmytro Sychow, 15. Kacper Skup

Juvenia: 1. Marcin Siemaszko (62, 16. Andriej Maciuk), 2. Peet Vorster (76, 18. Jerzy Głowacki), 3. Chemigan Beukes (79, 13. Maciej Antczak), 4. Krzysztof Gola (44, 20. Radion Jaworszczuk), 5. Denzil van Wyk, 6. Maciej Dorywalski (77, 19. Tomir Wiertek), 7. Marcin Morus, 8. Oderich Mouton, 9. Riaan van Zyl (77, 22. Grzegorz Gołębiowski), 10. Arsenij Pastuchow, 11. Arkadiusz Korusiewicz, 12. Mateusz Polakiewicz, 17. Michał Jurczyński, 14. Bartłomiej Janeczko (77, 21. Jakub Rapacz), 24. Andriej Ławtakow (77, 23. Patryk Sakwa)

Żółta kartka: Chemigan Beukes

Sędzia: Dominik Jastrzębski (Pomorski OZR)