sobota, 9 grudnia 2023r.

Podlasie II Sokołów Podlaski awansowało do okręgówki

Rezerwy Podlasia Sokołów Podlaski zapewniły sobie awans do ligi okręgowej.

Podopieczni Łukasza Mroczka od początku sezonu rozdawali karty w Klasie A. A trzeba pamiętać, że rezerwy Podlasia to beniaminek. W 19 rozegranych do tej pory meczach sokołowianie wygrali aż 17 razy. Po razie zremisowali i przegrali. Po wygranej 4:0 z Miedzanką Miedzna przewaga Podlasia II nad bezpośrednimi rywalami jest już tak duża, że nie da się jej roztrwonić.

– To super finał dla drużyny zbudowanej z młodych chłopaków z Sokołowa Podlaskiego. Projekt zaczął się w sierpniu 2021 roku. Po dwóch latach w drugim zespole gra 18 chłopaków z Sokołowa Podlaskiego i okolic. Ciężka praca, systematyczność, a przede wszystkim upór w dążeniu po kolejne cele i efekt w postaci drugiego awansu z rzędu – mówił Mroczek.

Wielu obserwatorów zaskoczyła jesienna forma Podlasia II. Nieznana szerzej drużyna oparta praktycznie w 100% na piłkarzach, którzy przeszli proces szkolenia w Sokołowie Podlaskim kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa.

Mroczek: – Jesień była w naszym wykonaniu koncertowa. Przewaga nad resztą stawki była ogromną. Wiosną zdecydowanie widać było za to młodzieńczą fantazję i brak doświadczenia w niektórych sytuacjach. Na szczęście, bardzo szybko się uczymy! Efekt? Awans w połowie rundy!

Rezerwy Podlasia wracają do ligi okręgowej, w której ostatnio grały w sezonie 2008-09.

– Awans do okręgówki był naszym planem i go zrealizowaliśmy. Chcemy kontynuować naszą drogę, a zarząd klubu z prezesem na czele wstępnie wyraził zgodę na naszą grę w wyższej lidze – podkreślił opiekun Podlasia II.

06.05.23, 17:00 – Miedzna

Mersi.pl klasa A: Miedzanka Miedzna – Podlasie II Sokołów Podlaski 0:4 (0:1)

Bramki: Paweł Buczyński 23, Piotr Osial 47, 81, Maciej Domański 60 (k)

Podlasie II: Piotr Szczęsny – Szymon Chadaj (72 Mateusz Chadaj), Maciej Nowotniak, Adrian Błoński, Karol Pieniak (46 Maciej Domański), Paweł Buczyński (57 Aleksander Kowalski), Hubert Lemieszek, Bartosz Kostrzewa, Piotr Osial, Jakub Mikołajczuk, Aleksander Jezierski

Żółte kartki dla Podlasia II: Karol Pieniak 6, Szymon Chadaj 64, Jakub Mikołajczuk 82, Mateusz Chadaj 86

Sędzia: Daniel Jastrzębski (Siedlce)

 

źródło: własne; foto: archiwum Łukasza Mroczka

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;