niedziela, 5 maja 2024r.

Trzy ciosy Chlebni

Rezerwy Pogoni uległy na własnym boisku drużynie LKS Chlebnia 0:3.

Czterech zawodników z kadry II-ligowca wzmocniło Pogoń II w spotkaniu z LKS Chlebnia.

Pierwszą groźniejszą sytuację w spotkaniu stworzyli biało-niebiescy. W 4 minucie po strzale Patryka Rojka piłka trafiła w górną siatkę bramki. Chwilę później odpowiedział Łukasz Gwardiak, ale jego strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Jakuba Kowynię. Kolejne minuty meczu to przewaga drużyny gości, jednak brakowało sytuacji strzeleckich. W 25 minucie groźny strzał z linii pola karnego oddał Gwardiak, ale Kowynia odbił piłkę na rzut rożny. Z narożnika boiska piłkę dośrodkował Jakub Łabęda, a głową piłkę do siatki skierował Damian Warmiak. Pogoń sytuację stworzyła w 37 minucie. Wojciech Kisieliński zagrał do Oresta Tkaczuka, a ten z 15 metrów strzelił wprost w Dawida Wierzbickiego. W końcówce odsłony obie strony mogły jeszcze pokusić się o gola, ale zabrakło skuteczności.

W pierwszych minutach drugiej połowy piłkarze Chlebni dwukrotnie zagrozili bramce Pogoni. Najpierw Łabęda oddał niecelny strzał, a za chwilę Piotr Jastrzembski posłał piłkę obok słupka. Po drugiej stronie boiska w 52 minucie Kisieliński wpadł w szesnastkę, jednak został powstrzymany przez defensora LKS. Pięć minut później Maciej Kołoczek dośrodkował futbolówkę w pole karne, a tam Bartosz Mlonek posłał piłkę obok bramki. W 59 minucie niespodziewanie goście podwyższyli prowadzenie. Łabęda wyłożył futbolówkę Warmiakowi, a ten uderzając przy bliższym słupku po raz drugi pokonał Kowynię. W 66 minucie sytuację strzelecką miał Tkaczuk, lecz główkował niecelnie. Odpowiedział Krzysztof Bajurski strzałem po ziemi, z którym poradził sobie siedlecki golkiper. Groźnie było po strzale Łabędy, kiedy piłka obiła słupek. Ze strony Pogoni kontaktowego gola mógł jeszcze zdobyć Adrian Wrzosek, lecz z jego strzałem poradził sobie Wierzbicki. Ostatnia akcja spotkania przyniosła gola dla przyjezdnych. Stanisław Kania obsłużył Michała Śmiecińskiego, który ustalił wynik spotkania na 3:0.

Kolejne spotkanie Pogoń II rozegra w środę 10 maja o 18:00 w Falęcicach z LKS Promna.

07.05.23, 12:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Decathlon V liga: Pogoń II Siedlce – LKS Chlebnia 0:3 (0:1)

Bramki: Damian Warmiak 26, 59, Michał Śmieciński 90

Pogoń II: 70. Jakub Kowynia – 7. Maciej Kołoczek, 19. Bartosz Mlonek (77, 2. Radosław Droń), 4. Adrian Wrzosek, 17. Wiktor Koczkodaj – 13. Wojciech Kisieliński (71, 22. Filip Grochala), 15. Kacper Mitrzak (46, 20. Dawid Dobrzański), 21. Patryk Rojek, 16. Orest Tkaczuk, 14. Kacper Stankiewicz (63, 3. Adrian Czerski) – 11. Dawid Jastrzębski

Chlebnia: 21. Dawid Wierzbicki – 2. Konrad Marusiak, 5. Hubert Kozłowski, 6. Michał Gwiazda, 32. Krzysztof Bajurski – 9. Łukasz Gwardiak (45, 11. Maciej Zawitaj), 19. Jakub Szymański, 17. Piotr Jastrzembski, 15. Juliusz Olech (76, 16. Stanisław Kania), 13. Damian Warmiak (69, 14. Michał Śmieciński) – 8. Jakub Łabęda (90, 4. Marcin Kuźbida)

Żółte kartki: Maciej Kołoczek 29, Kacper Mitrzak 39

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)