wtorek, 6 czerwca 2023r.

Gdy Mazovia wygrywała okręgówkę

Mazovia Mińsk Mazowiecki celuje w awans do III ligi. Dziewięć lat temu mińszczanie wygrywali siedlecką okręgówkę i po latach posuchy zameldowali się na szczeblu wojewódzkim.

Po wysokim zwycięstwie nad Wektrą Zbuczyn piłkarze z Mińska Mazowieckiego zapewnili sobie awans do IV ligi. Przez cały sezon głównym rywalem Mazovii był Tygrys Huta Mińska. Jeszcze do 27 kolejki to powiatowy rywal prowadził w tabeli, ale porażka w Łochowie doprowadziła do zamiany miejsc.

Mazovia w meczu ostatniej kolejki nie dała szans Wektrze i wygrywając 5:0 przypieczętowała wyczekiwany awans. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Janusza Puchalskiego zdobywali: Jarosław Krajewski, Piotr Sobótka, Marcin Kowalczyk, Rafał Słowik (trzeci strzelec okręgówki) oraz Karol Krzyżanowski. Maza uzyskała prawo gry na piątym szczeblu rozgrywkowym po raz pierwszy od sezonu 2008-09.

Od tego sukcesu Maza dzielnie poczynała sobie w IV lidze. Od kilku lat mińszczanie mierzą w awans do III ligi, który byłby największym osiągnięciem w blisko 100-letniej historii klubu.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;