czwartek, 2 maja 2024r.

Victoria odzyskała fotel lidera (fotogaleria)

W meczu na szczycie forBET IV ligi Victoria Sulejówek wygrała 2:1 z Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Patent trenera Łukasza Ryczkowskiego wciąż jest aktywny. W czwartym meczu pod jego wodzą z Mazovią zanotował on czwarte zwycięstwo, choć przez większość meczu to Mazovia miała korzystny wynik.

Już w 2 minucie mińszczanie, przystępujący do meczu w roli lidera, stworzyli zagrożenie pod bramką Borysa Kwiatkowskiego. Golkiper Victorii zbił głębokie dośrodkowanie, a Wojciech Trochim po zgarnięciu piłki przestrzelił. Gospodarze długo budowali akcję, ale to Maza była bardziej konkretna. W 11 minucie Kwiatkowski odbił strzał Eryka Więdłochy, lecz przy dobitce Michała Bondary golkiper teamu z Sulejówka był już bezradny. Victoria długo nie mogła złapać odpowiedniego rytmu. Po pół godzinie gry po oskrzydlającej akcji gospodarzy Mateusza Łysika skutecznie zaasekurował Mateusz Bienias. W 35 minucie Kwiatkowski poradził sobie ze strzałem Więdłochy. W odpowiedzi Konrad Śliwka oddał potężne uderzenie z dystansu, której jednak było niecelne. Najlepszą okazję na wyrównanie w końcówce pierwszej połowy zmarnował Stanisław Ławcewicz-Musialik, który nie zdołał opanować piłki po dograniu Jakuba Czarneckiego. Do przerwy było 1:0 dla Mazy. W wirtualnej tabeli przewaga mińszczan nad Victorią wynosiła sześć oczek.

W 48 minucie Łysik w świetnym stylu obronił strzał Juliana Świątka. Po chwili wzdłuż końcowej linii przedarł się Tomasz Nieścieruk, ale zabrakło mu celnego podania. W 53 minucie rezerwowy Ihor Krasznewśkyj nie zdołał przeciąć dośrodkowania aktywnego Michała Wołosa. Pięć minut później Trochim uderzył za lekko, żeby pokonać Kwiatkowskiego. W 60 minucie golkiper Victorii poradził sobie ze strzałem Pawło Ksionza. Maza dosyć regularnie tworzyła kolejne okazje, ale ich nie wykorzystała. Zemściło się to w 71 minucie, kiedy centrę Borana Abdioglu z rzutu rożnego na bramkę zamienił Rafał Dębski. Mazovia z jednej strony myślała o powrocie na prowadzenie, a z drugiej była względnie zadowolona z remisu. Victoria do końca walczyła o zwycięstwo i dopięła swego. W 4 minucie doliczonego czasu gry Czarnecki podał do Marcina Kozłowskiego, który przy dalszym słupku zmieścił piłkę w bramce gości. To był gol na wagę zwycięstwa.

Victoria zrównała się punktami z Mazovią, ale przejęła fotel lidera dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich konfrontacji. Do końca sezonu siedem kolejek.

17 maja o 17:00 Mazovia podejmie Świt Staroźreby.