sobota, 13 lipca 2024r.

Grand Prix ku pamięci nieodżałowanego prezesa (fotogaleria)

14 maja odbyło się Grand Prix Siedlec im. Zygmunta Wielogórskiego w podnoszeniu ciężarów.

Ceremonia otwarcia zawodów była wyjątkowa. W jej trakcie głos zabrali przyjaciele śp. Wielogórskiego, współpracownicy, a przede wszystkim żona Maria.

– Jestem wdzięczna, że 25 czerwca 2022 roku drzwi pamięci o moim mężu się nie zamknęły – mówiła wyraźnie wzruszona pani Maria.

W trakcie oficjalnego otwarcia odczytano także list następcy Wielogórskiego na stanowisku prezesa WLKS, Marka Murmyły. – Śp. Zygmunt Wielogórski zaszczepił w wielu młodych ludziach miłość do sportu. Wierzę, że impreza ku jego pamięci wpisze się na stałe w kalendarz siedleckich imprez sportowych – napisał Murmyło.

– Zygmunt był człowiekiem wartościowym. Żył klubem i młodzieżą. Cieszę się, że dzisiejsze zawody jego imienia odbywają się i mam nadzieję, że będą odbywać się w przyszłości. Tyle możemy zrobić – powiedział Dariusz Stopa, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach.

Po przemówieniach delegacja złożona z oficjeli udała się na Cmentarz Centralny w Siedlcach i złożyła wiązankę na grobie śp. Wielogórskiego.

« z 2 »

Oficjalna część była ważna i podniosła, ale nie sposób ominąć rywalizację sportową. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Martyna Dołęga, która wygraną sprawiła sobie prezent na 18 urodziny. Reprezentantka WLKS osiągnęła 180 kg w dwuboju (80+100), co przełożyło się na 219,62 pkt w klasyfikacji Sinclaira. Druga była Martyna Narewska z UOLKA Ostrów Mazowiecka (181 w dwuboju i 186,36 pkt w Sinclairze), zaś trzecia Ewelina Obłoza (WLKS) – 146 kg w dwuboju i 185,78 pkt.

Rywalizację mężczyzn wygrał Daniel Skorupka (UKS Impuls Warszawa) – 292 kg w dwuboju i 335,30 pkt. Mateusz Ambroziak (UOLKA) był drugi (274 kg/335,14 pkt), zaś Marek Gugała (CLKS Mazovia Ciechanów) – trzeci (314 kg/325,01 pkt).

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;