poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Warszawskie popisy siedlczan

W połowie maja w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza, Ogólnopolskie Zawody w chodzie sportowym oraz eliminacje „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich”.

Aleksandra Belniak (WLKS Siedlce-Nowe Iganie) z dorobkiem 3226 pkt zajęła drugie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza U-16 w wielobojach. Trzecie miejsca w Otwartych Mistrzostwach Warszawy U-18 i U-20 zajęły jej klubowe koleżanki Julia Bąk w biegu na 100 metrów (rekord życiowy – 12,93), Hanna Noceń w biegu na 600 m U-14 (czas: 1.48,42) oraz Zofia Wasążnik w biegu na 1000 m U-14 (3.29,87). Wiktoria Gwiazdecka wygrała bieg na 400 m ppł z wynikiem 1.03,91.

W Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza brali też udział skoczkowie o tyczce z SKS Feniks Siedlce: Jakub Strelczuk z wynikiem 3.80 m zajął pierwsze miejsce, Piotr Czarnocki był drugi (3.70 m). Filip Strzyżewski pokonał poprzeczkę zawieszoną na 2,60 m.

Drugie miejsce w kat. U-16 zajął Szymon Dołęga (SKS Feniks Siedlce). Debiut w pięcioboju okazał się niezwykle owocny, ponieważ poprawił trzy rekordy życiowe oraz ustanowił cztery rekordy klubowe (110 m przez płotki, skok w dal, pchnięcie kulą, globalny wynik – 2609 pkt). Poza Dołęgą po raz pierwszy z pięciobojem mierzyli się Dawid Bekiesza, Kacper Prokopiak i Szymon Roman.

13 maja w stolicy odbyły się ogólnopolski zawody w chodzie sportowym. Na dystansie 10000 metrów Hubert Dziewulski (WLKS) zajął drugie miejsce, a czasem 56.40,74 ustanowił rekord życiowy. Trzeci na metę dobiegł Ernest Przestrzelski – czas: 56.46,61. Czwarty na 5000 m był Przemysław Jasiński (23.52,71 – rekord życiowy).

12 maja w Warszawie przeprowadzono eliminacje „Lekkoatletycznych Nadziei Olimpijskich”. Rywalizacja toczyła się w dwuboju (konkurencja biegowa + konkurencja techniczna). Zawodnicy z dwóch najwyższych miejsc awansowali do finałów ogólnopolskich. Olga Krupa (Feniks) wywalczyła złoty medal w biegu na 60 m i skoku w dal. W jej ślady poszedł Krzysztof Klepacki – bieg na 60 m i skok wzwyż. Jakub Wojewódzki (bieg na 60 m i skok w dal) wrócił ze srebrem, zaś Dawid Liczewski (bieg na 60 m i skok w dal) z brązem. Trzecie miejsce zajęła Emilia Tajak (Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach), która była druga w biegu na 300 metrów (rekord życiowy: 50,55) i czwarta w skoku w dal.

Młodych adeptów lekkiej atletyki wspierali mistrzowie królowej sportu: Adrianna Sułek, Dariusz Kowaluk i Tomasz Majewski.

źródło: własne / WLKS Siedlce-Nowe Iganie / SKS Feniks Siedlce; foto: SKS Feniks Siedlce