niedziela, 5 maja 2024r.

Krótka absencja na fotelu lidera (fotogaleria)

IV liga nie zwalnia tempa. Mazovia Mińsk Mazowiecki rozgromiła Świt Staroźreby, a to w połączeniu z bezbramkowym remisem Victorii Sulejówek w Karczewie pozwoliło odzyskać fotel lidera.

Mińszczanie przystąpili do meczu z zamiarem rehabilitacji za wyjazdową porażkę w Sulejówku. Mazovia w 16 minucie zaczęła realizować swój plan. To wtedy Michał Bondara zamienił na bramkę podanie Eryka Więdłochy. Mińszczanie grali lepiej i zasłużenie, choć minimalnie, prowadzili do przerwy.

Po zmianie stron Maza była konkretna. W 59 minucie Wojciech Trochim wykorzystał jedenastkę i przybliżył swoją drużynę do wygranej. Gdy Bondara skompletował dublet to stało się jasne, że mińszczanom nie stanie się nic złego w konfrontacji ze Świtem. W końcówce wynik spotkania na 4:0 ustalił rezerwowy Sebastian Kaczyński.

Godzinę po zakończeniu spotkania do Mińska Mazowieckiego dotarła informacja o wyniku Victorii Sulejówek w Karczewie. Dotychczasowy lider bezbramkowo zremisował z Mazurem, a to okazało się równoznaczne z korzystną dla Mazy zamianą miejsc na szczycie.

20 maja o 13:00 Mazovia zagra w Piasecznie z MKS.

17.05.23, 17:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Świt Staroźreby 4:0 (1:0)

Bramki: Michał Bondara 16, 68, Wojciech Trochim 59 (k), Sebastian Kaczyński 88

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 14. Michał Wołos, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 23. Tomasz Nieścieruk – 97. Eryk Więdłocha (86, 24. Jan Proczek), 6. Borys Piotrowski (67, 15. Mateusz Pędowski), 20. Bartosz Malesa (81, 77. Ihor Krasznewśkyj), 9. Wojciech Trochim (65, 10. Wojciech Wocial), 22. Pawło Ksionz (86, 27. Jakub Zatorski) – 18. Michał Bondara (81, 7. Sebastian Kaczyński)

Żółte kartki: Eryk Więdłocha 32, Mateusz Bienias 45+, Wojciech Wocial 90+ – Patryk Szczepański 75

Sędzia: Mateusz Jenda (Warszawa)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl