wtorek, 6 czerwca 2023r.

Powrót na stare śmieci. Witold Chwastyniak trenerem PSG KPS Siedlce

Mateusz Grabda po czterech sezonach odszedł z PSG KPS Siedlce. Nowym szkoleniowcem drużyny zostanie Witold Chwastyniak, który doskonale znany jest w Siedlcach.

Witold Chwastyniak najpierw w latach 2010-13 występował w Siedlcach jako zawodnik. Potem w roli pierwszego szkoleniowca wrócił do KPS przed rozgrywkami 2015-16. Najlepszy dla drużyny był sezon 2016-17, w którym siedlczanie sięgnęli po brązowy medal I ligi.  W ostatnim sezonie pracy w Siedlcach, zespół Chwastyniaka zajął siódme miejsce w rozgrywkach.

Potem szkoleniowiec przeniósł się do Avii Świdnik, z którą najpierw wywalczył awans na zaplecze PlusLigi, a potem zadomowił się w górnej połówce tabeli I ligi. Największy sukces pod jego wodzą świdnicka drużyna odniosła w sezonie 2021-22, kiedy to znalazła się w czwórce I ligi. Ostatecznie przegrała rywalizację o trzecie miejsce z Visłą Proline Bydgoszcz, ale wcześniej z rywalizacji w play-off wyeliminowała faworyzowaną Gwardię Wrocław.

Trener Chwastyniak na nowo będzie musiał zbudować drużynę na przyszły sezon. W poprzedniego składu pozostał jedynie libero Adrian Potera. Nowymi twarzami w zespole będą natomiast Wiktor Kłek oraz Bartosz Tomczak.

źródło: własne, foto: Tauron I liga

DODAJ KOMENTARZ

Użytkownik
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;