wtorek, 7 maja 2024r.

Zwycięski debiut Soroki

W trenerskim debiucie Macieja Soroki Pogoń Siedlce pokonała Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Biało-niebiescy zachowali teoretyczne szanse na grę w barażach o awans do pierwszej ligi.

Pierwsza połowa za kadencji Soroki rozpoczęła się od mocnego ataku piłkarzy Siarki. Już w trakcie dwóch pierwszych minut dwa razy uderzał Paweł Mróz. Najpierw przymierzył niecelnie z dystansu, a później z pola karnego obok bramki Macieja Kikolskiego. W 5 minucie wbiegający w szesnastkę po prostopadłej piłce Piotr Cichocki został zatrzymany efektownym wślizgiem przez Michała Rutkowskiego. Siedem minut później Cichocki wyszedł sam na sam i Pogoń uratowała tylko interwencja Kikolskiego. Z czasem goście zaczęli przejmować inicjatywę. W 23 minucie pierwszy raz zagrozić bramce Siarki próbowali biało-niebiescy. Nad bramką uderzył wtedy Damian Szuprytowski. Po chwili świetne podanie do Cezarego Demianiuka wykonał Szuprytowski. Skrzydłowy Pogoni wystawił piłkę Damianowi Nowakowi, ale został on zatrzymany przez obrońcę rywali. Po szansie Nowaka kontrę przeprowadziła Siarka. Cichocki podał do Krzysztofa Zawiślaka, ale zablokował go Tomasz Lewandowski. Po pół godzinie gry z 20 metra bardzo dobry strzał oddał Szuprytowski, ale świetną interwencją popisał się Wojciech Muzyk. Podopieczni Soroki wyszli na prowadzenie w 36 minucie. Z prawej strony boiska nisko dośrodkował Cezary Bujalski, Nowak minął się z piłką, a pod poprzeczkę skierował ją Demianiuk. W 38 minucie Michał Bierzało był blisko po rzucie rożnym, ale jego strzał przeleciał obok słupka bramki Pogoni. W 40 minucie z dystansu spróbował Bartosz Wicenciak. Minutę później udało mu się uderzyć celnie z szesnastki, ale bez większych problemów interweniował Muzyk. W kolejnej akcji gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu Cichockiego z rzutu rożnego do piłki dopadł Igor Woś i strzałem w woleja pokonał bezradnego Kikolskiego. Dwie minuty później po kolejnym rożnym wykonywanym przez Lukáša Hrnčiara ponownie do strzału doszedł Woś, ale jego uderzenie głową obronił golkiper Pogoni. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa była mniej intensywna niż pierwsze 45 minut. Obie drużyny zagrały bardziej zachowawczo, a jedyne szanse stworzyli siedlczanie. W 56 minucie doszło do zamieszania w polu karnym Siarki. Po dośrodkowaniu Szuprytowskiego piłkę wybił Muzyk, a wtedy nad bramką uderzył Nowak. W 73 minucie po podaniu Nikodema Fiedosewicza do sytuacji doszedł Bujalski, ale uderzył niecelnie. Minutę później Pogoń wróciła na prowadzenie. Efektownie w pole karne podał rozpoczynający mecz na ławce Jakub Sinior, a Nowak przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Muzykiem i zdobył swoją 18 bramkę w bieżących rozgrywkach. W końcówce spotkania nie było już klarownych sytuacji bramkowych i Pogoniści zwyciężyli 2:1.

Pogoń rozegrała dobre spotkanie, które pokazało, że zamieszanie związane z odejściem trenera Marka Saganowskiego nie wpłynęło szczególnie na biało-niebieskich. Były w nim momenty dominacji Siarki Tarnobrzeg, ale siedlczanie potrafili wytrzymać trudne chwile. Natomiast w ataku byli wystarczająco konkretni, by pokonać gospodarzy. Drużyna zachowała teoretyczne szanse na awans do baraży, przynajmniej chwilowo strata wynosi trzy punkty. Natomiast Siarka może już w tej kolejce stracić szanse na utrzymanie.

27 maja o 17:00 Pogoń podejmie Radunię Stężyca.

20.05.23, 17:00 – Tarnobrzeg

eWinner II liga: Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Igor Woś 42 – Cezary Demianiuk 36, Damian Nowak 74

Siarka: 33. Wojciech Muzyk – 47. Igor Woś (77, 11. Marcin Stefanik), 37. Michał Bierzało, 99. Karol Noiszewski, 30. Filip Jania – 18. Piotr Cichocki (80, 22. Filip Krempa), 25. Szymon Kaliniec, 6. Marcel Tyl (46, 16. Wojciech Bieniarz), 10. Lukáš Hrnčiar (77, 8. Iván Agudo), 2. Paweł Mróz (69, 7. Ołeksandr Jacenko) – 13. Krzysztof Zawiślak

Pogoń: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 23. Nikodem Fiedosewicz – 20. Cezary Bujalski (90, 11. Tomasz Mamis), 99. Bartosz Wicenciak (69, 16. Jakub Sinior), 19. Maciej Wichtowski, 7. Damian Szuprytowski, 56. Cezary Demianiuk – 9. Damian Nowak (80, 21. Mateusz Majewski)

Żółte kartki: Wojciech Bieniarz 57, Filip Jania 60, Krzysztof Zawiślak 68 – Bartosz Wicenciak 20, Cezary Bujalski 61, Cezary Demianiuk 84, Przemysław Misiak 88, Maciej Kikolski 89

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce)