sobota, 9 grudnia 2023r.

Akademicka Dycha rośnie w siłę (fotogaleria)

Po raz drugi w historii odbyła się Akademicka Dycha. Impreza organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach z roku na rok nabiera rozpędu.

Do biegania zostali zaproszeni wszyscy – siedlczanie, mieszkańcy regionu, licealiści, studenci etc. W imprezie wzięło udział blisko 300 osób. Uczniowie siedleckich szkół ponadpodstawowych wzięli udział w sztafecie 5×1 km. Dla miłośników kijków przewidziano za to 5-kilometrową trasę.

Wśród pań specjalizujących się w nordic walkingu najlepsza okazała się Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce), druga była Alicja Słowińska (Świadomi Siedlce), zaś trzecia Monika Madej z Łukowa.

Jeżeli chodzi o zmagania panów w NW to najlepsza trójka wykręciła czasy nieco przekraczające 30 minut. Wygrał Krzysztof Frąckowiak (Świadomi Siedlce), drugi był Radosław Wypych (maratonczyk.pl) z Legionowa, a trzeci Andrzej Wysocki (KAPS) ze Skórca.

« z 4 »

Wisienką na torcie Akademickiej Dychy był bieg na… dychę. Pierwszy we flagowym biegu akademickiej imprezy był Piotr Łobodziński (KS Prefbet Sonarol) z Bielska Podlaskiego, drugi był Adrian Przybyła (Run Goku Team z Iławy), zaś trzeci Krzysztof Żebrowski z Ciechanowa. W rywalizacji pań najszybciej na metę dotarła Izabela Paszkiewicz (AZS UMCS Lublin) z Terespola, jako druga linię mety przekroczyła Beata Dąbrowska (Yulo Run Team Siedlce/Triathlon Siedlce Club), a trzecia Ewa Chróst (Team 7:30) z Mińska Mazowieckiego.

Wszyscy uczestnicy po przekroczeniu linii mety otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi w poszczególnych kategoriach puchary i nagrody rzeczowe.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;