niedziela, 21 kwietnia 2024r.

Otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu w Mościbrodach (fotogaleria)

„Otwarcie Sezonu Turystycznego 2023 na Mazowszu” to cykl czterech konferencji prasowych, którymi oficjalnie rozpoczęty został sezon podróżniczy. Konferencja w Dworze Mościbrody pokazała, jak bogatą ofertą dla turystów i miłośników sportu może pochwalić się ten rejon.

W konferencji prasowej wzięło udział wielu przedstawicieli lokalnych instytucji kultury, prezentując ciekawe atrakcje, którymi przyciągną turystów w tym sezonie. To będzie rok pełen niesamowitych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

– Mazowsze jest nieoczywiste. Z jednej strony duże miasta, związana z nimi historia i kultura, ale mamy też takie piękne miejscowości jak Siedlce. Miasto jest być może mniej oczywiste pod względem ruchu turystycznego, jednak mają mnóstwo do zaoferowania. Mamy możliwość być blisko natury, możemy uprawiać aktywną turystykę, taką jak np. kajaki. Zachęcamy wszystkich odwiedzenia wschodniego Mazowsza, ale i strony mazowsze.travel – powiedziała Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Wszystkich uczestników wydarzenia zachwyciło piękno, wspaniała natura i wszechogarniająca cisza panująca na terenie Dworu Mościbrody. To miejsce zapewnia nie tylko maksymalny odpoczynek. Dwór Mościbrody słynie z pysznej kuchni i ciekawych atrakcji.

– Naszym największym wydarzeniem cyklicznym jest Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach – 15 sierpnia. Organizujemy go już po raz
11. Jest to piknik rodzinny z muzyką taneczną i atrakcjami dla dzieci, na który już teraz serdecznie zapraszam – mówiła Małgorzata Borkowska, prezes zarządu Dworu Mościbrody.

Konferencja prasowa obfitowała w atrakcje. Jedną z nich był pokaz kulinarny, w którym można było aktywnie uczestniczyć, a potem skosztować dania przyrządzonego wspólnymi siłami.

– Pamiętajmy o tym, że Mazowsze jest przepiękne. Są na nim takie miejsca, których nawet mazowszanie nie znają. Staramy się je pokazywać na naszych stronach, a przez to je wspierać. Nasze instytucje zapewniają ciekawe możliwości spędzenia wolnego czasu – podsumowała Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Województwa Mazowieckiego.

Kalendarz imprez w Siedlcach i Dworze Mościbrody

Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach
ul. Piłsudskiego 1
08-110 Siedlce
www.muzeumsiedlce.art.pl

Muzeum Regionalne im. Mieczysława Asłanowicza w Siedlcach w sezonie turystycznym udostępnia do zwiedzania zabytkowy późnobarokowy ratusz zwany „Jackiem” oraz wszystkie obecnie prezentowane wystawy czasowe i stałe.

W tym okresie do obejrzenia będą następujące wystawy:
• „Piłka nożna i jej siedlecka historia”,
• „Myć się czy nie myć?”,
• „Z głową w obłokach. 250 lat ratusza „pod Jackiem”,
• „W poszukiwaniu piękna. Rzeźba i medalierstwo Marka Fiuka”
• „Galeria sztuki polskiej ze zbiorów własnych”.
• Na ogrodzeniu wokół budynku prezentowana jest wystawa plenerowa „Z rodziną u fotografa. Atelier Adolfa Ganiewskiego (Gancwola) przed 1915 r.”

Grupy zorganizowane mogą zamawiać warsztaty i lekcje muzealne z zakresu historii i sztuki. Z pełną ofertą edukacyjną można zapoznać się na naszej stronie internetowej w zakładce edukacja lub pod linkiem https://www.muzeumsiedlce.art.pl/lekcje-muzealne/.

Od kwietnia do września siedleckie muzeum otwarte jest we wtorki i piątki do godz. 18.00, natomiast w poniedziałki, środy, czwartki i niedziele do godz. 16.00.

Dwór Mościbrody
Mościbrody 52
08-112 Wiśniew
www.dwormoscibrody.pl

• 15 sierpnia – Festiwal Muzyki Tanecznej w Mościbrodach, organizowany już po raz 11. Piknik rodzinny z muzyka taneczną i atrakcjami dla dzieci.

• w ostatni piątek każdego miesiąca zapraszamy na „Letnie potańcówki” w altanie.

• w czerwcu gościmy Mazowiecki Gravel – ultramaraton rowerowy dookoła Mazowsza.

Na terenie gminy-Gminy Wiśniew odbędzie się również kilka wydarzeń cyklicznych m.in.:

• Festiwal Kuchni Regionalnej z Wiśniowym Smakiem 15 lipca
• XVII Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod Siedlcami w Wiśniewie”.

Kotuń

• Mazowiecki Turniej Piłki Nożnej SportSiedlce Cup w ramach Dni Gminy Kotuń – 1 lipca

 

Materiał promocyjny

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;