czwartek, 23 maja 2024r.

Mazowsze dla sportu – edycja 2023

Budowa pomostu nad zalewem w Siedlcach czy boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Borkach-Kosach to tylko przykłady spośród 51 inwestycji sportowych, które niebawem powstaną w subregionie siedleckim i powiecie mińskim.

To już szósta edycja programu, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Tylko w ubiegłym roku dzięki wsparciu mazowieckiego sejmiku udało się zrealizować prawie 200 inwestycji. W tym roku dojdą kolejne – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Popularność programu przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. W tej edycji rozpatrzyliśmy aż 273 wnioski. Ostatecznie wybraliśmy 219 najlepszych, które wesprzemy kwotą aż 50 mln zł. Świadczy to nie tylko o dużych potrzebach inwestycyjnych, ale też o ogromnym zaufaniu, jakim lokalne samorządy nas obdarzają. Wiedzą bowiem, że na naszą pomoc mogą zawsze liczyć.

W ramach programu „Mazowsze dla sportu 2023” gminy i powiaty z województwa mazowieckiego mogły ubiegać się o środki na budowę, przebudowę, modernizację i remont obiektów sportowych, w tym m.in. hal i wielofunkcyjnych boisk sportowych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptracki, street workout, placów sportowo-rekreacyjnych). W subregionie siedleckim i powiecie mińskim wsparcie w wysokości ponad 10 mln zł otrzymało 51 inwestycji.

Członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska zauważa, że dzięki programowi samorządy lokalne mogą zrealizować wiele różnych projektów sportowych. – Nasza inicjatywa uwzględnia różne potrzeby mieszkańców gmin i powiatów. Dla jednych ważniejsza jest budowa nowej hali sportowej, dla innych z kolei priorytetem jest remont dachu czy szatni. Mamy to na uwadze i dajemy duże pole manewru w kwestii zgłaszanych projektów.

Wybrane projekty, który zostaną dofinansowane:

Miasto Siedlce – budowa pomostu nad Zalewem w Siedlcach – 297 850 zł
Gmina Zbuczyn – budowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Borkach-Kosach – 297 850 zł
Gmina Siedlce – modernizacja kompleksu sportowego przy Zespole Oświatowym w Golicach – 297 850 zł

 

Materiał promocyjny

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;