Euforia w Troszynie, bo Maza po awans płynie (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki jedną nogą w III lidze! Podopieczni Marcina Sasala wygrali w Troszynie po golu strzelonym w czwartej minucie doliczonego czasu gry do 90 minut.

W rundzie jesiennej starcie Mazovii z KS CK Troszyn było meczem na szczycie. Obie drużyny walczyły o pierwsze miejsce i były wymieniane w gronie kandydatów do walki o awans. Piłkarze z Troszyna wygrali 3:1 w Mińsku Mazowieckim, ale później nie punktowali już tak dobrze i wypisali się z walki o promocję na szczebel międzywojewódzki.

Początek spotkania upłynął na wzajemnym badaniu sił, zapoznania się z murawą i przygrzewającego słoneczka. W 12 minucie z prawej flanki dośrodkował Michał Wołos, jednak Wojciech Trochim nie zdołał oddać celnego uderzenia. Gospodarze atakowali głównie po przechwytach lub kontrach. W 23 minucie jeden z ofensywnych wypadów zakończył się faulem Mateusza Bieniasa w szesnastce i rzutem karnym. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Edgardo Ruiz, jednak nie zdołał pokonać obchodzącego 41 urodziny Dominika Puska. Doświadczony golkiper wyczekał do końca, dzięki czemu wybił rywala z uderzenia. W końcówce pierwszej połowy Pusek dwukrotnie został zmuszony do interwencji przez Iwana Hływyja. Do przerwy było 0:0.

W 46 minucie Mazovia mogła wyjść na prowadzenie. Specjalizujący się ostatnio w asystach Ihor Krasznewśkyj zgrał do Michała Bondary, lecz on po obcierce od rywala uderzył tuż obok bramki. W 53 minucie po centrze Ukraińca mocne uderzenie z głowy oddał Trochim. Na jego – i Mazy – nieszczęście wprost w Michała Subczyńskiego. Po chwili golkiper KS CK zanotował efektowną robinsonadę po strzale Eryka Więdłochy z dystansu. W 58 minucie Subczyński odbił uderzenie Bartosza Malesy z głowy. Przewaga Mazovii rosła, a to gospodarze mogli objąć prowadzenie. Po kontrze Kacper Dmitruk wyłożył piłkę Kacprowi Matusiakowi, a ten fatalnie przestrzelił. Od 73 minuty sytuacja mińszczan uległa poprawie. To wtedy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę obejrzał Edgardo Ruiz. Zdziesiątkowani gospodarze kradli czas jak mogli, szczególną ochotę w tym aspekcie przejawiał Subczyński. W końcówce spotkania więcej było nerwów niż klarownych sytuacji.

Aż wreszcie nadeszła ostatnia, czwarta, minuta doliczonego czasu gry. Mazovia wywalczyła rzut wolny. Po stałym fragmencie zagotowało się pod bramką gospodarzy. Pierwsza akcja nie przyniosła powodzenia, ale mińszczanie się nie poddali. Zimną krew w kluczowym momencie zachował Trochim, który miękko wrzucił piłkę na głowę Malesy. Środkowy pomocnik Mazy trafił i popędzić świętować bezcenne trafienie wraz z kibicami. Do autora zwycięskiej bramki dołączyła reszta drużyny, rezerwowi, a nawet sztab. To była euforia godna awansu do wyższej ligi.

3 czerwca o 14:00 Mazovia podejmie KS Raszyn. Aby awansować do III ligi bez oglądania się na innych w trzech ostatnich kolejkach mińszczanie muszą wygrać dwa razy.

« z 2 »

31.05.23, 17:30 – Troszyn

forBET IV liga: KS CK Troszyn – Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:1 (0:0)

Bramka: Bartosz Malesa 90+4

W 24 minucie Edgardo Ruiz (KS CK Troszyn) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok).

KS CK: 66. Michał Subczyński – 91. Kacper Dmitruk, 6. Bartosz Gąska, 2. Deiwis Caceres, 4. Artur Bajor (89, 22. Jakub Karabin) – 10. Kamil Majkowski (90+4, 23.Filip Woźnica), 17. Edgardo Ruiz, 14. Ołeksandr Łuczyk, 8. Mariusz Wierzbowski (76, 3. Mateusz Sitek), 7. Iwan Hływyj (65, 11. Junior Moreno) – 9. Kacper Matusiak (86, 77. Maciej Tyska)

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 14. Michał Wołos, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź, 23. Tomasz Nieścieruk – 22. Pawło Ksionz (16, 97. Eryk Więdłocha), 6. Borys Piotrowski (76, 15. Mateusz Pędowski), 20. Bartosz Malesa, 22. Pawło Ksionz, 9. Wojciech Trochim, 77. Ihor Krasznewśkyj (90+1, 7. Sebastian Kaczyński) – 18. Michał Bondara (74, 10. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Edgardo Ruiz 45, 73, Bartosz Gąska 48, Ołeksandr Łuczyk 77 – Wojciech Trochim 42, Borys Piotrowski 60

Czerwona kartka: Edgardo Ruiz 73 (KS CK, za dwie żółte)

Sędzia: Piotr Chojnacki (Warszawa)