poniedziałek, 6 maja 2024r.

Przybili piątkę z Raszynem. Mazovia na autostradzie do III ligi! (fotogaleria)

Mazovia Mińsk Mazowiecki po wygranej 5:0 z KS Raszyn znajduje się na autostradzie do III ligi!

Pierwsze 30 minut spotkania nie wskazywało na wysoką i bezproblemową wygraną Mazovii. Dopiero główka Mateusza Bieniasa z bliska rozwiązała worek z bramkami. Ozdobą spotkania był gol na 2:0 Łukasza Brozia. Były piłkarz Legii Warszawa i Śląska Wrocław zaskoczył bramkarza rywali strzałem z koła środkowego. To nie był koniec popisów Mazy w pierwszej połowie. W 42 minucie Eryk Więdłocha strzałem od poprzeczki poprawił wynik, a w ostatniej minucie po wstrzeleniu Brozia swojaka zaliczył Kacper Kępka.

Po zmianie stron Mazovia kontrolowała spotkania. W 68 minucie Michał Bondara zamienił na bramkę wyłożenie Więdłochy. W innych sytuacjach mińskim ofensorom brakowało skuteczności lub koncentracji. Rozstrzygnięty wynik był okazją dla obu trenerów do skorzystania z rezerwowych. Tak też się stało. Maza wygrała 5:0.

10 czerwca o 17:00 Mazovia zagra w Garwolinie z Wilgą. Jeżeli wygra to zamelduje się po raz pierwszy w historii na szczeblu międzywojewódzkim.

« z 2 »

03.06.23, 14:00 – Mińsk Mazowiecki

forBET IV liga: Mazovia Mińsk Mazowiecki – KS Raszyn 5:0 (4:0)

Bramki: Mateusz Bienias 30, Łukasz Broź 36, Eryk Więdłocha 42, Kacper Kępka 45 (s), Michał Bondara 68

Mazovia: 1. Dominik Pusek – 14. Michał Wołos, 2. Mateusz Bienias, 28. Łukasz Broź (79, 35. Dawid Jabłoński), 23. Tomasz Nieścieruk – 77. Ihor Krasznewśkyj, 15. Mateusz Pędowski (65, 13. Kamil Szczęsny), 20. Bartosz Malesa (46, 10. Wojciech Wocial), 22. Pawło Ksionz, 9. Wojciech Trochim (61, 27. Jakub Zatorski), 97. Eryk Więdłocha (80, 24. Jan Proczek) – 19. Michał Bondara (71, 7. Sebastian Kaczyński)

Raszyn: 1. Ilja Matałyha (79, 1. Jan Jankiewicz) – 71. Hubert Pakuła (65, 17. Tomasz Okleka), 4. Jan Kossak, 3. Piotr Sadowski, 66. Kacper Kępka, 7. Dominik Paradowski (65, 15. Eryk Kopczyński) – 18. Paweł Pulkowski (68, 6. Konrad Szałek), 8. Przemysław Ilczuk (78, 22. Przemysław Eggink), 10. Tomasz Pietrzak (75, 2. Mikołaj Dworak), 20. Alistair Selamolela – 9. Oliwier Antoniewicz (61, 21. Szymon Różycki)

Żółte kartki: Przemysław Ilczuk 19, Paweł Pulkowski 60

Sędzia: Dawid Muc (Radom)