czwartek, 2 maja 2024r.

Pewna wygrana rezerw Podlasia (fotogaleria)

Podlasie II Sokołów Podlaski w ostatnim meczu 24 kolejki Mersi.pl klasy A wygrało 3:0 z Tęczą Stanisławów.

Podopieczni Łukasza Mroczka od kilku tygodni są już pewni awansu do siedleckiej okręgówki, jednak to nie znaczy, że na finiszu ligi, z którą się żegnają będą dostarczycielem punktów dla innych.

Początek spotkania był spokojny. Pierwszy celny strzał gospodarze oddali po dośrodkowaniu Szymona Chadaja z rzutu rożnego i główce Jakuba Mikołajczuka. Strzał powędrował jednak wprost w dobrze ustawionego Piotra Kanclerza. W 27 minucie rezerwy Podlasia zostały nagrodzone rzutem wolnym po zagraniu ręką Jakuba Gańki. Szymon Chadaj ze stojącej piłki uderzył jednak ponad bramką. Chwilę później już wszystko zagrało. Przemysław Jaczewski oddał uderzenie ze skraju pola karnego, a piłka wylądowała w okienku bramki rywali. Tęcza próbowała się odgryzać, bywała groźna po kontrach i stałych fragmentach gry, ale nie zdołała znaleźć sposobu na sokołowską defensywę. Do przerwy było 1:0 dla Podlasia II.

Po zmianie stron rezerwy Podlasia dołożyły dwie bramki. W 54 minucie Adrian Błoński zamienił na bramkę dośrodkowanie Mateusza Chadaja, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Podobnie jak w pierwszej połowie Tęcza stwarzała zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. To jednak Podlasie II popisało się skutecznym rozegraniem rzutu rożnego. W 76 minucie Dawid Ardej celnie główkował po centrze Mikołajczuka. Sokołowianie wygrali 3:0.

10 czerwca o 17:30 rezerwy Podlasia zagrają w Jartyporach z Tajfunem.