środa, 1 maja 2024r.

Zwycięskie zwieńczenie udanej rundy (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn zakończyła udaną rundę pewnym zwycięstwem z Kosovią Kosów Lacki, dla której był to ostatni mecz w lidze okręgowej na co najmniej rok.

Kosovia potrzebowała zwycięstwa w Zbuczynie i utraty punktów przez Kolektyw Oleśnica w rywalizacji z Sępem Żelechów. W pierwszym kwadransie było widać, że walczący o ligowy byt żółto-czarni mają ochotę na sprawienie niespodzianki. Po żadnej z kilku prób Ernest Zbieć nie został jednak zatrudniony. W międzyczasie Paweł Klewek miał dwie dobre sytuacje, jednak żadnej nie wykorzystał. Wreszcie przyszła 27 minuta. Po rzucie rożnym bitym przez Bartosza Karczmarka o piłkę w szesnastce gości powalczył Miłosz Lubelski i został kopnięty przez Witalija Burkę. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Emil Michalak. W 33 minucie Lubelski miał udział przy kolejnym trafieniu. Tym razem trafił bez niczyjej pomocy. Do przerwy było 2:0.

W 47 minucie Jakub Bobryk nie zdołał pokonać Pawła Wyszomierskiego w sytuacji sam na sam. Pięć minut później Lubelski uderzył ponad kosowską bramką. W 57 minucie Burko oddał niecelny strzał z dystansu. Po godzinie gry Wektra rozstrzygnęła losy meczu. W 61 minucie podanie Krystiana Zbiecia sfinalizował Jakub Bobryk. W dalszej części meczu podopieczni Damiana Krasuskiego mieli jeszcze kilka okazji, ale brakowało skuteczności lub dobrze interweniował Wyszomierski. Wektra ostatecznie wygrała 3:0.

Wektra zakończyła sezon na szóstej lokacie z dorobkiem 48 punktów. Kosovia spadła do Klasy A.