piątek, 10 maja 2024r.

Przedsmak nowego sezonu Klasy B w Siedlcach (fotogaleria)

SEMP Pogoń Siedlce zremisował 2:2 w sparingu z Niwą Tęczki. W przyszłym sezonie obie drużyny będą rywalizowały w Klasie B.

Niwa objęła prowadzenie w 5 minucie. Po błędzie Jakuba Deoniziaka piłka trafiła do Rafała Skolimowskiego, który nie zmarnował wymarzonej okazji. Goście z gminy Zbuczyn naciskali, ale po około kwadransie gra się wyrównała. Po siedleckiej stronie aktywny był Mateusz Leszczyński. Jego dobra gra zaowocowała trafieniem. Ofensor SEMPa wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Bartosza Jaroszczyka. Do przerwy było 1:1.

Sporo działo się między 67 a 73 minutą. Najpierw Marek Kwasiński nie wykorzystał jedenastki, następnie Kacper Góral (przesunięty w drugiej połowie z bramki w pole) na raty wyprowadził siedlczan na prowadzenie, a po chwili do wyrównania – znowu po błędzie defensywy rywali – doprowadził Skolimowski. W 82 minucie Kamil Kaniecki umieścił piłkę w sieci po stracie gospodarzy w środku pola, jednak sędzia uznał, że napastnik Niwy był na spalonym. Skończyło się więc remisem 2:2.

Za tydzień Niwa zmierzy się z Tęczą Korczew, zaś SEMP (30 lipca o 18:00) podejmie Victorię Kałuszyn.

23.07.23, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: SEMP Pogoń Siedlce – Niwa Tęczki 2:2 (1:1)

Bramki: Mateusz Leszczyński 29, Kacper Góral 69 – Rafał Skolimowski 5, 73

W 67 minucie Marek Kwasiński (Niwa) nie wykorzystał rzutu karnego (trafił w poprzeczkę).

SEMP: Kacper Góral – Kacper Grudziński, Mateusz Postrzygacz, Jakub Deoniziak, Jakub Iwański – Sergiej Szapowalenko, Dominik Zienkiewicz, Aleksander Fiuk, Bartosz Jaroszczyk, Mateusz Leszczyński – Bartosz Wojtkowski. Grali także: Szymon Mlonek, Dominik Sokołowski – Daniar Feiiczuk, Michał Kotarski, Dawid Milatti-Filipowicz

Niwa: Damian Rzążewski (46 zawodnik testowany) – Łukasz Skorupka, Maciej Kaniecki, Adrian Wierzejski, Dawid Ciszewski – Rafał Skolimowski, Marek Kwasiński, Dominik Koszara, Bartosz Celiński-Mysław – Kami Kaniecki, Michał Kamiński. Grał także: Kamil Kisieliński

Sędzia: Marian Trocewicz (Siedlce)