wtorek, 18 czerwca 2024r.

W gminie Kotuń kultywują pamięć poprzez aktywność

Po raz czwarty w gminie Kotuń odbył się IV Bieg Akcji Burza.

Impreza sportowo-rekreacyjna, której serce tradycyjnie zlokalizowano w miejscu koncentracji żołnierzy w podkotuńskim lesie uświetniła 79 rocznicę Akcji Burza. To zryw godny wspominania, bowiem jednym z jego celów było uświadomienie władzom radzieckim, że na wyzwolonych z okupacji niemieckiej terenach Polski gospodarzami są Polacy. Akcja Burza objęła tereny praktycznie całej II Rzeczpospolitej. W sumie w akcji wzięło udział ponad 100 tys. żołnierzy. Ok. 20-30 tys. osób zostało wywiezionych w głąb ZSRR, z czego większość nigdy nie wróciła do kraju.

Tyle historii, czas na sport. W biegu na 5 km najlepszy okazał się Łukasz Staniak (Vege Runners). Drugie miejsce zajął Paweł Jackowicz z Mińska Mazowieckiego, zaś trzecie Piotr Mierzejewski z Siedlec (Yulo Run Team Siedlce). Wśród pań na metę najszybciej dotarła Katarzyna Borucka z Siedlec. Kilkadziesiąt sekund po niej na metę wpadły Emilia Gorgol (Pędzące Ślimaki Łosice) oraz Agnieszka Biernacka (Yulo Run Team).

W marszu nordic walking na 5 km pierwsze trójki prezentowały się następująco: 1. Sylwester Męczyński, 2. Grzegorz Okuniewski (Alior Running Team), 3. Adam Bugajski (Dead on Arrival) – w rywalizacji panów oraz 1. Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce), 2. Magdalena Wysocka z Łochowa, 3. Dorota Witowska z Cegłowa – w zmaganiach pań.

Nowością w tegorocznej edycji historyczno-rekreacyjnego wydarzenia był wyścig rowerowy na 20 kilometrów. Wymagająca trasę najszybciej przejechał Paweł Janiak (Triathlon Siedlce Club). Drugi był Zbigniew Podstawka z Jeruzala, zaś trzeci Tomasz Klukacz. W wyścigu wzięły udział też dwie panie: Joanna Krzyżaniak (Skwarne Mrozy) uporała się szybciej z dotarciem na metę niż Natalia Raczyńska.

Najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach i kategoriach nagrodzono. A zanim wszystko na dobre się zaczęło, o brzasku poranka 20-kilometrowy trekking zaliczyli najwięksi zapaleńcy aktywnego spędzania czasu. Gratulujemy i podziwiamy!

WYNIKI

 

źródło: własne; foto: Ale Czas

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;