niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Mazovia rozstrzelała się po przerwie (fotogaleria)

W przedostatnim sparingu przed startem nowego sezonu IV ligi Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała 5:2 z Podlasiem Sokołów Podlaski.

Sparing pomiędzy IV-ligowcem a V-ligowcem toczył się w deszczowej pogodzie. Już w pierwszej minucie przed szansą stanął Michał Bondara, jednak jej nie wykorzystał. Przez kwadrans przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Tymczasem jeden z pierwszych ofensywnych wypadów Podlasia zakończył się trafieniem Jakuba Kozaczuka. Mazovia odpowiedziała w 30 minucie. Po centrze Wojciecha Trochima z rzutu rożnego celną główką popisał się Mateusz Bienias. To jednak sokołowianie schodzili na przerwę przy prowadzeniu 2:1.

Na drugą połowę wyszła niemal zupełnie odmieniona jedenastka Mazovii. Do zmian doszło także w Podlasiu. Na roszadach zdecydowanie lepiej wyszli mińszczanie, który osiągnęli wyraźną przewagę. W 57 minucie Wojciech Wocial umieścił piłkę pod poprzeczką po dośrodkowaniu Ezany Kahsaya. W 65 minucie ten sam duet był zaangażowany w ofensywną akcję, ale król III ligi w sezonie 2017-18 został w ostatniej chwili zablokowany. Kilka chwil później zawodnik testowany III z ostrego kąta trafił w słupek. Między 71 a 79 minutą Mazovia wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Najpierw Sebastian Kaczyński przymierzył zza szesnastki, następnie Pawło Ksionz trafił po zgraniu Wociala, a zwieńczeniem okresu ofensywnej dominacji Mazy był plasowany strzałem Mateusza Pędowskiego. Drużyna Alana Grabka wygrała 5:2.

29 lipca o 12:00 w próbie generalnej Mazovia zagra w Radzyniu Podlaskim z Orlętami.

« z 2 »

26.07.23, 18:05 – Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Podlasie Sokołów Podlaski 5:2 (1:2)

Bramki: Mateusz Bienias 30, Wojciech Wocial 57, Sebastian Kaczyński 71, Pawło Ksionz 73, Mateusz Pędowski 79 – Jakub Kozaczuk 18, 42

Mazovia: 95. Mateusz Łysik (60, 30. Cezary Osuch) – 80. Michał Wołos (46, 14. zawodnik testowany II), 2. Mateusz Bienias (46, 5. Oliwier Jurczak), 28. Łukasz Broź (46, 26. Dominik Sadzawicki), 21. zawodnik testowany I (46, 18. zawodnik testowany III, 68, 21. zawodnik testowany I) – 16. Miłosz Przybecki (46, 17. Ezana Kahsay), 15. Mateusz Pędowski, 20. Bartosz Malesa (46, 23. Tomasz Nieścieruk), 9. Wojciech Trochim (46, 3. Pawło Ksionz), 11. Eryk Więdłocha (46, 7. Sebastian Kaczyński) – 19. Michał Bondara (46, 10. Wojciech Wocial)

Podlasie (I połowa): Marcin Adamiak – 19. Dominik Krupa, 23, Dawid Ardej, 6. Dominik Barciak, 13. Adam Zając – 9. Mateusz Bartoszewski (42, 21. Łukasz Skwarek), 5. Kacper Retko, 7. Mateusz Omieciuch, 19. Marcin Siedlecki, 10. Jarosław Szach (31, 4. Przemysław Jaczewski) – 14. Jakub Kozaczuk. Grali także: Piotr Szczęsny, Cezary Rytel, Maciej Nowotniak, Paweł Buczyński, Hubert Lemieszek, Kacper Komycz, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III, zawodnik testowany IV

Żółte kartki: Bartosz Malesa 36, zawodnik testowany III 47, zawodnik testowany II 70, Wojciech Wocial 81 – Cezary Rytel 70

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)