sobota, 27 lipca 2024r.

Najniższy wymiar kary dla osłabionego SEMPa

W ostatnim sparingu przed pierwszym oficjalnym spotkaniem w historii SEMP Pogoń Siedlce przegrał 0:4 z Victorią Kałuszyn.

Przewaga A-klasowej Victorii nie podlegała żadnej dyskusji. W pierwszej połowie drużyna z Kałuszyna miała mnóstwo sytuacji (w tym rzut karny, który wykorzystała, ale w czasie egzekucji jeden z jej piłkarzy zbyt szybko wtargnął w szesnastkę), ale żadnej z nich nie wykorzystała. Jedynego gola w premierowych 45 minutach sprezentował rywalom SEMP. W 27 minucie kuriozalnego swojaka zaliczył Maciej Borkowski.

Po zmianie stron działo się więcej. Przede wszystkim dlatego, że po siedleckich piłkarzach widoczny był ubytek sił. Trener Kacper Skwierczyński miał do dyspozycji zaledwie 14 zawodników, w tym siebie. To grający szkoleniowiec SEMPa stwarzał największe zagrożenie pod bramką Victorii. W 68 minucie ostemplował poprzeczkę po potężnym strzale z dystansu, a w końcówce przestrzelił z rzutu wolnego. Victoria była bardziej skuteczna: po godzinie gry Igor Lipka wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Daniara Feiiczuka, w 74 minucie na 3:0 trafił Kuba Wąsowski, a kilka chwil później wynik na 4:0 ustalił Adrian Kowalczyk.

6 sierpnia o 14:00 w ramach okręgowego Pucharu Polski SEMP zagra z Pogonią II Siedlce.

« z 2 »

30.07.23, 18:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: SEMP Pogoń Siedlce – Victoria Kałuszyn 0:4 (0:1)

Bramki: Maciej Borkowski 27 (s), Igor Lipka 60 (k), Kuba Wąsowski 74, Adrian Kowalczyk 80

SEMP: 99. Dominik Sokołowski (46, 12. Radosław Władziński) – 6. Jakub Iwański, 4. Daniar Feiiczuk, 8. Kacper Grudziński (29, 8. Piotr Staręga), 13. Maciej Borkowski (72, 13. Kacper Góral) – 20. Sergiej Szapowalenko, 17. Kacper Skwierczyński, 10. Aleksander Fiuk, 5. Bartosz Jaroszczyk, 24. Dawid Milatti-Filipowicz (46, 8. Kacper Grudziński) – 12. Kacper Góral (55, 12. Dawid Milatti Filipowicz)

Żółte kartki: Kacper Skwierczyński 40, Daniar Feiiczuk 59 – Daniel Broniarek 79, Marcin Grabarek 83

Sędzia: Dawid Ornoch (Siedlce)