środa, 27 września 2023r.

Mateusz Grabda nie poprowadzi Gwardii Wrocław

Mateusz Grabda w sezonie 2023-24 miał zostać trenerem Gwardii Wrocław. Z powodu problemów finansowych klubu, były szkoleniowiec PSG KPS nie poprowadzi Gwardii.

Mateusz Grabda w ostatnich czterech sezonach był pierwszym szkoleniowcem PSG KPS Siedlce. 35-latek potrzebował nowych wyzwań w karierze, dlatego w marcu podpisał przedwstępną umowę z I-ligową Gwardią Wrocław, która co roku walczy o najwyższe laury w lidze. Problem w tym, że w ostatnich tygodniach drużynę dopadły problemy finansowe.

– Wizja klubu przedstawiona przez zarząd była tak, że inwestujemy w młodych zawodników, kadrowiczów, którzy będą się rozwijać. W składzie oczywiście mieli być również doświadczeni siatkarze. Kiedy wszystko ustalaliśmy, nie padło ani jedno słowo, że klub ma pewne problemy finansowe. Popisałem ten pre-kontrakt, ponieważ wizja i możliwość pracy z młodymi zawodnikami była dla mnie bardzo przekonywująca. Zwłaszcza, że miałbym okazję pracować z częścią aktualnych moich kadrowiczów, co w kontekście przyszłorocznych mistrzostw Europy była solidną zaliczką – powiedział na oficjalnej stronie ligi Mateusz Grabda.

Mateusz Grabda ostatecznie nie będzie trenerem Gwardii w sezonie 2023/24. Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Polski pozostaje bez pracy i będzie oczekiwał na oferty z innych klubów.

– Zawodnicy, których ściągnąłem do klubu dostali zielone światło, na opuszczenie klubu. Moi menadżerowie też podjęli działania, które będą zmierzały do tego, aby rozwiązać za porozumieniem stron mój pre-kontrakt. Jako trener będę czekał na nowe oferty. Mam pełną świadomość tego, że większość klubów ma już skompletowany sztab szkoleniowy. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak poczekać na dalszy rozwój sytuacji – dodaje.

 

źródło: pzps, foto: Kamil Sulej

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;