piątek, 22 września 2023r.

Siedlecka Godzina W (multimedia)

1 sierpnia tłumy siedlczan i mieszkańców regionu oddały hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

„Cześć i chwała bohaterom!” – wybrzmiało w centrum Siedlce tuż po 17:00. Wcześniej przez minutę odezwały się syreny alarmowe. Ich przeciągły sygnał i dym z biało-czerwonych rac to już od kilku lat symbol 1 sierpnia w Siedlcach. Daty niezwykle ważnej w najnowszej historii Polski. To wtedy rozpoczął się zryw zbrojny przeciw niemieckiemu okupantowi. Być może powstanie było skazane na porażkę, ale było też świadectwem niezłomności charakterów osób wychowanych w międzywojniu.

– Cieszę się, że to kolejny rok, kiedy siedlczanie upamiętniają pamięć o bohaterach Powstania Warszawskiego. To nasza Siedlecka Godzina W, która powstała z inicjatywy kibiców Pogoni Siedlce i Legii Warszawa. Powstańcy walczyli nie tylko o wolność swoją i Warszawy, ale także i Polski. Dzisiaj kiedy jesteśmy krajem przyfrontowym, więc te wartości są jeszcze ważniejsze. Musimy pamiętać, że wolność nie została nam dana na zawsze i nie jest tania, nie kosztuje dwie krople krwi – mówił radny Robert Chojecki.

Siedlecka Godzina W to inicjatywa zapoczątkowana przez kibiców Pogoni Siedlce, Legii Warszawa i środowisk patriotycznych. Jeszcze raz: „Cześć i chwała bohaterom!”

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;