sobota, 4 maja 2024r.

Okręgowy puchar wystartował. Tajfun niestraszny łosickiej armadzie (fotogaleria)

ŁDK Łosice wygrał 6:1 z Tajfunem Jartypory. Wicemistrzowie siedleckiej okręgówki zwyciężyli w pełni zasłużenie.

Łosiczanie byli zdecydowanym faworytem. I tak też zagrali, choć jako pierwsi do głosu doszli miejscowi. W 6 minucie Filipowi Dmowskiemu zabrakło pół kroku, aby dołożyć nogę do piłki dogrywanej przez nacierającego skrzydłem Kacpra Gmura. Po chwili Damian Żelazowski główkował tuż obok słupka po kornerze. Odpowiedź ŁDK była konkretna, a w zasadzie Tajfun sam na siebie założył sidła. W 8 minucie Maurycy Wołynko asystował przy trafieniu Dominika Jaszczuka. W 10 minucie powinno być 2:0, ale Cezary Chraszcz nie zdołał sfinalizować świetnego podania od Kacpra Wyrzykowskiego. Tajfun nie poddał się i próbował doprowadzić do remisu. W 14 minucie Michał Tchórzewski uderzył nad bramką po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Kilka chwil później gospodarz sprytnie rozegrali rzut wolny. Piłka trafiła do Dominika Wronki, który uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Bartłomieja Radziwonkę. ŁDK odpowiedział nieco przypadkową, acz niewykorzystaną, setką Wyrzykowskiego. W 26 minucie Maciej Szpura trafił na 2:0 po indywidualnej akcji. Tuż przed końcem pierwszej połowy trzeci cios zadał Łukasz Naumiuk, który nie mógł się pomylić z kilku metrów. Źle w tej sytuacji zachował się Patryk Zawadzki. Do przerwy było 3:0 dla ŁDK.

Po zmianie stron Tajfun zagrał nieco odważniej. Gospodarze nie ustrzegli się jednak błędów. W 58 minucie golkiper drużyny z gminy Liw popełnił błąd przy wyprowadzaniu piłki. Futbolówka wędrowała jak po sznurku, aż wreszcie trafiła do Chraszcza, który tym razem nie pomylił się. W 66 minucie ŁDK dał się zaskoczyć. Rezerwowy Kamil Pędzich precyzyjnym lobem postarał się o trafienie honorowe dla swojej drużyny. W końcówce spotkania łosiczanie udowodnili, że potrafią dobrze wykonywać rzuty wolne. Ozdobą spotkania było potężne uderzenie Naumiuka z 17 metrów, które po drodze do sieci obiło jeszcze poprzeczkę. Wynik został ustalony w ostatniej akcji meczu. Po ciętej centrze z rzutu wolnego swojaka zaliczył Jarosław Pełka. ŁDK wygrał 6:1.

Tajfun zakończył pucharową przygodę. ŁDK pozna rywala 7 sierpnia, kiedy w siedleckiej delegaturze Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie.

« z 2 »

03.08.23, 17:30 – Jartypory

PP MZPN Siedlce: Tajfun Jartypory – ŁDK Łosice 1:6 (0:3)

Bramki: Kamil Pędzich 66 – Dominik Jaszczuk 8, Maciej Szpura 26, Łukasz Naumiuk 44, 84, Cezary Chraszcz 58, Jarosław Pełka 90 (s)

Tajfun: 7. Patryk Zawadzki – 16. Maurycy Wołynko (60, 5. Daniel Pazio), 4. Dominik Wronka, 15. Damian Żelazowski (35, 9. Kamil Pędzich), 21. Jakub Pazio – 7. Kacper Gmur, 13. Norbert Kocon (67, 20. Eryk Wronka), 8. Michał Tchórzewski (60, 19. Paweł Gromek), 11. Mateusz Laskowski (46, 17. Daniel Pazio), 18. Jarosław Pełka – 14. Filip Dmowski

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka – 2. Michał Niciporuk, 5. Aleksandr Suchonow, 3. Przemysław Radziwonka (61, 16. Daniel Żek), 13. Jakub Głuchowski – 11. Kacper Wyrzykowski, 24. Dawid Ułasiuk, 35. Łukasz Naumiuk, 37. Dominik Jaszczuk (61, 17. Kamil Kasjaniuk), 18. Cezary Chraszcz (73, 19. Mateusz Chmielnicki) – 9. Maciej Szpura

Żółta kartka: Jakub Pazio 70

Sędzia: Damian Śliwiński (Siedlce)