poniedziałek, 6 maja 2024r.

Rezerwy ŁDK już wiedzą, że 2:0 to niebezpieczny wynik (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew awansowała do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Michała Artycha wygrali 3:2, choć po 9 minutach przegrywali 0:2.

Katem Amazonki w pierwszych minutach był Bartłomiej Olędzki. Najpierw zdołał zapanować nad piłką w tłoku i pokonać Patryka Izdebskiego, a następnie uprzedził golkipera gospodarzy po centrze Sebastiana Bartoszuka. W tym momencie jeden z kibiców Amazonki przekonywał siebie, swoich ulubieńców i rywali, że 2:0 to niebezpieczny wynik. Miał rację.

Tuż po przerwie Aleksander Kacprzak uderzył przy dalszym słupku. Amazonka wróciła do gry. Drużyna Artycha z minuty na minutę podejmowała coraz większe ryzyko. W pewnym momencie wiśniewianie przeszli na grę trójką w tyłach. Ryzyko się opłaciło. W 82 minucie Sebastian Krasuski dobił strzał w słupek. W ostatniej akcji meczu Amazonka wywalczyła rzut karny. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Patryk Ciulak i wprowadził swoją drużynę do kolejnej fazy.

Amazonka pozna rywala w kolejnej rundzie już 7 sierpnia. Za tydzień klub z Wiśniewa ma w planach wyjazdowy sparing z Miedzanką Miedzna.

06.08.23, 17:30 – Wiśniew

PP MZPN: Amazonka Wiśniew – ŁDK II Łosice 3:2 (0:2)

Bramki: Aleksander Kacprzak 49, Sebastian Krasuski 82, Patryk Ciulak 90+3 – Bartłomiej Olędzki 7, 9

Amazonka: 1. Patryk Izdebski – 13. Tomasz Kacprzak, 6. Kamil Woźniak, 93. Erwin Wyżywniak (32, Maciej Woźniak), 16. Dominik Pszkit (72, Mateusz Cabaj) – 98. Patryk Ciulak, 63. Łukasz Suchożebrski, 5. Hubert Borkowski (46, Sebastian Krasuski), 8. Kacper Bojanczuk, 9. Mateusz Kacprzak – 4. Aleksander Kacprzak (72, Rafał Pieńkowski)

Żółte kartki: Sebastian Krasuski 60, Łukasz Suchożebrski 85 – Sebastian Bartoszuk 44, Filip Izdebski 76, 90+2

Czerwona kartka: Filip Izdebski 90+2

Sędzia: Arkadiusz Wróbel (Siedlce)