niedziela, 5 maja 2024r.

Sęp Żelechów jako ostatni zameldował się w II rundzie PP MZPN Siedlce (fotogaleria)

W ostatnim meczu rundy wstępnej Pucharu Polski MZPN Siedlce Sęp Żelechów wygrał 3:0 z Jastrzębiem Żeliszew.

Jastrząb mógł objąć prowadzenie już w 3 minucie, ale Rafał Polkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Patrykiem Seroczyńskim. Pięć minut później Jakub Gałkowski podał do Michała Licbarskiego, jednak ten nie zdołał pokonać dobrze interweniującego Daniela Pazdygi. W 21 minucie Sęp objął prowadzenie. Podanie na wolne pole otrzymał Szymon Słyk i mocnym strzałem w okienko nie dał szans golkiperowi gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy dwie dogodne okazji miał Jastrząb, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Najpierw niecelnie uderzył Marcin Kuć, a następnie Radosław Szeląg złamał akcję do środka i strzelił celnie, lecz zbyt lekko. Do przerwy było 1:0 dla żelechowian.

Druga połowa była ciekawa, ponieważ Jastrząb konsekwentnie dążył do wyrównania. Ataki napędzał wprowadzony po przerwie Michał Mularczyk. Szans było sporo, ale żadna nie przyniosła upragnionego remisu. Swoich sił próbowali Polkowski, Kuć, Mularczyk i Radosław Szeląg. Sęp przetrwał trudny okres, za co został wynagrodzony w końcówce. W 73 minucie Bartłomiej Wdowiak nie zdołał zamknąć akcji na dalszym słupku, choć miał dwa metry do bramki. Goście z Żelechowa dopięli jednak swego. Najpierw Damian Grzyb zszedł do środka i mocno uderzył przy bliższym słupku, a po kilku chwilach Szymon Kowalski na raty pokonał Daniela Pazdygę. Sęp wygrał 3:0.

Sęp w kolejnej rundzie zagra na wyjeździe z Tęczą Stanisławów. Zanim do tego dojdzie wystartuje nowy sezon siedleckiej okręgówki. W inauguracyjnej kolejce żelechowianie podejmą Hutnika Huta Czechy (12 sierpnia o 11:00), zaś Jastrząb zagra w Gończycach z Promnikiem (13 sierpnia o 17:00).

07.08.23, 17:45 – Żeliszew Podkościelny

PP MZPN: Jastrząb Żeliszew – Sęp Żelechów 0:3 (0:1)

Bramki: Szymon Słyk 21, Damian Grzyb 82, Szymon Kowalski 87

Jastrząb: 1. Daniel Pazdyga – 11. Paweł Jóźwiak (85, 2. Kacper Tosiński), 14. Piotr Czyżyk, 20. Cezary Roman – 18. Kacper Tosiński, 79. Maciej Pazdyga (46, 16. Michał Mularczyk), 8. Kacper Dymowski (77, 19. Kacper Kulesz), 26. Marcin Kuć, 69. Radosław Szeląg, 7. Jakub Grzebieliszewski – 9. Rafał Polkowski

Sęp: 96. Patryk Seroczyński – 15. Adrian Korgul, 5. Sebastian Szewczak, 3. Maciek Parzyszek, 6. Bartłomiej Wdowiak – 4. Szymon Słyk (59, 14. Szymon Kowalski), 8. Dawid Kowalczyk (67, 11. Sebastian Wdowiak), 20. Jakub Gałkowski, 21. Michał Licbarski, 18. Damian Grzyb (87, 7. Krystian Dadas) – 9. Albert Stodulski

Żółte kartki: Paweł Pluta 18 (na ławce), Jakub Grzebieliszewski 62

Sędzia: Marcin Wojciechowski (Siedlce)