niedziela, 19 maja 2024r.

Legia Rugby gotowa na nowe wyzwania

W połowie września rozpocznie się nowy sezon I ligi rugby. Nasz portal już tradycyjnie będzie towarzyszył w nim Legii Warszawa.

Współpraca z Legią układa się wyśmienicie. Od kilku sezonów portal SportSiedlce.pl transmituje domowe mecze I-ligowca z Warszawy. 8 sierpnia delegacja klubu złożona z prezesa Daniela Gajdy oraz zawodniczki sekcji kobiecej Legii, Marioli Karczmarczyk. Legijny duet nie przybył do Siedlec z pustymi rękami. Nasza redakcja wzbogaciła się o dwie oryginalne meczowe koszulki. Dziękujemy!

Przy okazji należy wspomnieć o Pawle Narojku – były zawodniku Pogoni Siedlce i Legii Warszawa. Przy naszych transmisjach odpowiada za komentarz i robi to zarówno profesjonalnie, jak i nie podrabialnie.

– Liga została powiększona i powinna być interesująca. Chcemy powalczyć o najwyższe cele, być może znaleźć się w finale. Do I ligi awansował Wrocław, z Ekstraligi spadła Posnania, także rozgrywki zapowiadają się ciekawie, ale i wymagająco. Emocji nie powinno zabraknąć, ponieważ wszystkie drużyny się zbroją – powiedział Gajda.

Nowym trenerem Legii został Michał Kisiel, który w przeszłości przez trzy lata pracował z sekcją kobiecą Wojskowych. Kadra stołecznego I-ligowca nie została poddana rewolucji. Do drużyny jak na razie dołączyło jedynie kilku młodych juniorów. Okienko transferowe kończy się 16 września, więc kosmetyczne ruchy są jeszcze możliwe.

– W poprzednim sezonie nie mieliśmy większych problemów ze zdrowiem zawodników. Mieliśmy dwa, może trzy poważniejsze urazy. Wcześniej z kontuzjami było zdecydowanie gorzej – zaznaczył sternik Legii.

Legia to nie tylko sekcja męska, ale i żeńska. Celem na nowy sezon jest rzucenie wyzwania Biało-Zielonym Gdańsk.

– W poprzednim sezonie byliśmy bardzo blisko Biało-Zielonych. W przyszłych rozgrywkach celujemy w wygranie jakiegoś turnieju, a może powalczenie z nimi o prymat w Polsce. Jeżeli chodzi o zmagania dziewczyn to nie grają one w lidze w systemie każdy z każdym, ale turniejowo. Drużyny jeżdżą po całym kraju, zdobywają punkty, a na koniec rywalizują w turnieju finałowym. Pod koniec września miał być turniej w Warszawie, ale zapewne zostanie przeniesiony na listopad – zapowiedział prezes Gajda.

– Zdobyłyśmy wicemistrzostwo Polski w sezonie 2022-23. Brałyśmy też udział w mniejszych turniejach takich jak na przykład Sopot Beach Rugby. Był to turniej plażowy, w którym zdobyłyśmy złoty medal. Przy okazji odbyły się zmagania 1 na 1. Zawodniczki Legii zajęły całe podium, więc wygraliśmy wszystko co było do wygrania w Sopocie. Wkrótce udamy się na turniej w Kopenhadze, gdzie zmierzymy się z Biało-Zielonymi Ladies Gdańsk, ale też z drużynami z całej Europy – dodała Karczmarczyk.

W kadrze kobiecej Legii znajduje się około 40 zawodniczek, które regularnie trenują pod okiem sztabu trenerskiego, na którego czele stoi Filip Cackowski.

– Rugby w Polsce nie jest sportem zawodowym, więc każda z nas ma pracę. Trenujemy trzy razy w tygodniu – w tym dwukrotnie zajęcia biegowe, dodatkowo dwa razy mamy też siłownię. Mamy świetne zaplecze trenerskie i rehabilitacyjne. Nie jesteśmy zawodowymi rugbistkami, ale trenujemy zawodowo – stwierdziła rugbistka Legii.

– W nowym sezonie celujemy w złoto. Mamy nadzieję, że chociaż jedno uda nam się wywalczyć – podsumował Gajda.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;