środa, 19 czerwca 2024r.

Echa meczu Pogoń – Olimpia

W środowe popołudnie Pogoń Siedlce wygrała 2:1 z Olimpią Elbląg w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Jakie są echa tego pojedynku?

SETKA SŁOWAKA

Gol Lukáša Hrnčiara na wagę awansu nie był ważny jedynie z tego powodu. Trafienie Słowaka było setną bramką zdobytą przez Pogoń w historii jej występów w Pucharze Polski.

TO IDZIE MŁODOŚĆ

W wyjściowym składzie Pogoni zaprezentowało się pięciu młodzieżowców. Tylko trzech piłkarzy wybranych do jedenastki przez trenera Marka Brzozowskiego ma już za sobą 30 urodziny. Średnia wieku podstawowych piłkarzy to 24,18 lat.

DEBIUT BABORA

Najmłodszym piłkarzem, który pojawił się w środę na boisku był Danny Babor. Napastnik o nigeryjskich korzeniach przyszedł na świat w 2006 roku. Do tej pory grał jedynie w drużynach juniorskich, a kilka dni po związaniu się z Pogonią zanotował seniorski debiut. Babor miał nawet okazję na premierowe trafienie, lecz zabrakło mu wyrachowania.

KTO TERAZ?

Losowanie I rundy Pucharu Polski już 11 sierpnia. Początek ceremonii o 12:00. Losowanie będzie całkowicie otwarte, więc Pogoń może trafić na zespół z niższej ligi z drugiego końca Polski lub na team z Ekstraklasy. Jedyna czwórka, która otrzyma wolny los to europucharowicze: Lech Poznań, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin i Raków Częstochowa.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;