niedziela, 5 maja 2024r.

Mocny początek sezonu w wykonaniu Mazy

Pewna wygrana w Błoniu na inaugurację nie była przypadkiem. Mazovia Mińsk Mazowiecki potwierdziła to w wyjazdowym starciu z Oskarem Przysucha.

Podopieczni Alana Grabka wygrali 4:1. Najciekawiej w pierwszej połowie było między 25 a 33 minutą. Wojciech Trochim napoczął Oskara, jednak nominalni gospodarze błyskawicznie odpowiedzieli. Doświadczony ofensywny pomocnik jednak się tym nie przejął i skompletował dublet. Do przerwy było 2:1 dla Mazy.

Po zmianie stron wynik był otwartą sprawą aż do 90 minuty. Dopiero w doliczonym czasie gry Mazovia wypunktowała coraz bardziej ryzykujących rywali. Bramki Wojciecha Wociala (po podaniu Michała Wołosa) i Sebastiana Kaczyńskiego (asysta Miłosza Przybeckiego) przesądziły o efektownej, znowu trzybramowej, wygranej.

19 sierpnia o 17:00 Mazovia podejmie KS Raszyn.

12.08.23, 14:00 – Szydłowiec

IV liga: Oskar Przysucha – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:4 (1:2)

Bramki: Przemysław Nogaj 27 – Wojciech Trochim 25, 33, Wojciech Wocial 90+, Sebastian Kaczyński 90+

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 14. Michał Wołos, 2. Mateusz Bienias (90, 29. Oliwier Jurczak), 26. Dominik Sadzawicki, 80. Dominik Paradowski – 17. Ezana Kahsay (66, 16. Miłosz Przybecki), 22. Pawło Ksionz (59, 20. Bartosz Malesa, 75, 23. Tomasz Nieścieruk), 15. Mateusz Pędowski (77, 13. Kamil Szczęsny), 9. Wojciech Trochim (62, 23. Tomasz Nieścieruk), 11. Eryk Więdłocha (70, 7. Sebastian Kaczyński) – 19. Michał Bondara (59, 10. Wojciech Wocial)

Żółte kartki: Andriej Truchan 43, Dawid Sala 45, Patryk Czarnota 83 – Wojciech Trochim 27, Michał Wołos 41, Mateusz Bienias 45, Ezana Kahsay 60

Sędzia: Robert Koc (Warszawa)