czwartek, 9 maja 2024r.

W regionie: Mecz zmarnowanych okazji w Oleśnicy (fotogaleria)

Inauguracja nowego sezonu siedleckiej okręgówki w Oleśnicy upłynęła pod znakiem niewykorzystanych sytuacji ze strony Kolektywu i ULKS Gołąbek.

W pierwszych minutach wyraźna była przewaga gości z gminy Skórzec, jednak nie znalazła przełożenia w trafieniach. Kolektyw otrząsnął się i zaczął stwarzać zagrożenie pod bramką dobrze dysponowanego Bartosza Pipowskiego. W 10 minucie Marcin Pilich skiskował w dogodnej sytuacji po przedłużonym wrzucie z autu. Gołąbek odpowiedział po innym stałym fragmencie gry, a mianowicie kornerze. Maciej Chmielewski ostemplował słupek po centrze z rzutu rożnego. W 22 minucie goście wreszcie dopięli swego. Michał Czarczyński dalekim podaniem uruchomił Karola Kruszewskiego, a ten pokonał Daniela Kiełczykowskiego w sytuacji sam na sam. Kolektyw mógł doprowadzić do wyrównania w pierwszej połowie, jednak Michał Lewandowski główkował obok bramki, zaś Paweł Rucikowski w sytuacji sam na sam został powstrzymany przez Pipowskiego.

Tuż po zmianie stron Michał Kruszewski dograł do Damiana Rytla, a ten nie pomylił się w sytuacji sam na sam. ULKS naciskał i miał kilka dogodnych okazji, aby zamknąć mecz trzecim trafieniem. Rytel, Albert Ziółkowski i Kamil Mamcarz mieli swoje szanse, których nie wykorzystali. Jak to zazwyczaj bywa nieskuteczność się zemściła. W 74 minucie Kamil Stanisławowski zamienił na bramkę podanie Marcina. Kolektyw w ostatnim kwadransie był napędzany wiarą w osiągnięcie remisu. Mogło to się udać w doliczonym czasie gry. W ofensywnym wypadzie Rucikowski oddał piłkę Pilichowi, który najpierw trafił w Pipowskiego, a następnie w ofiarnie interweniujących defensorów. Kolektyw przegrał 1:2, lecz może z optymizmem patrzeć w przyszłość.

W następnej kolejce Kolektyw zagra w Łosicach z ŁDK, zaś ULKS Gołąbek podejmie rezerwy Podlasia Sokołów Podlaski. Oba mecze zostaną rozegrane 20 sierpnia o 16:00.