czwartek, 9 maja 2024r.

W regionie: Wynik Naprzodu gorszy niż gra (fotogaleria)

Naprzód Skórzec zainaugurował nowy sezon V ligi od domowej porażki 1:4 z LKS Promna.

Faworytem spotkania byli przyjezdni. Naprzód, pomimo osłabień, rzucił jednak wyzwanie rywalom, którzy w poprzednim sezonie rozdawali karty w V lidze. Zgodnie z przedmeczowymi prognozami LKS objął prowadzenie w 6 minucie za sprawą Wojciecha Gajownika. Mecz na dobre otworzył się w 24 minucie, kiedy Kacper Pawlik doprowadził do remisu. Radość miejscowych nie trwała zbyt długo, bowiem w 28 minucie Kajetan Szymański w najlepszy możliwym sposób odpowiedział na gola Naprzodu. Po pół godzinie gry powinno być 2:2, ale Łukasz Pucyk nie skorzystał z błędu Bartosza Gemzy.

Po zmianie stron Naprzód miał ochotę na doprowadzenie do remisu, a co za tym idzie urwanie punktu faworyzowanym rywalom. Optyczną przewagę posiadali jednak goście. W kilku sytuacjach niepewnie interweniował Marcin Woźniak, ale skórę ratował mu a to liniowy, a to nieskuteczność rywali. Na kwadrans przed końcem Naprzód otrzymał kolejny cios. Tym razem nie bramkowowy, ale decydujący. Po obejrzeniu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej, boisko musiał opuścić Michał Mruz. Zdziesiątkowany Naprzód robił co mógł, ale w końcówce został wypunktowany. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Antoni Kozyra zamienił na bramkę podanie Gajownika, zaś w ostatniej akcji meczu Jakub Pastusiak zszedł do środka i przymierzył przy bliższym słupku. Naprzód przegrał 1:4.

Warto wspomnieć o sukcesie organizatorów meczu. Na trybunach było około 150 osób, wiele z nich miało na sobie niebieskie klubowe koszulki. Ponadto przez cały mecz piłkarzy ze Skórca wspierali dopingiem młodsi koledzy z klubowej akademii.

19 sierpnia o 16:00 Naprzód zagra w Kozienicach z Energią.

13.08.23, 17:00 – Skórzec

V liga: Naprzód Skórzec – LKS Promna 1:4 (1:2)

Bramki: Kacper Pawlik 24 – Wojciech Gajownik 6, Kajetan Szymański 28, Antoni Kozyra 90+2, Jakub Pastusiak 90+6

Naprzód: 99. Marcin Woźniak – 4. Karol Karpiniuk (46, 14. Grzegorz Gaj), 19. Piotr Bruśniak, 23. Igor Łęczycki, 21. Jakub Pawlik – 17. Anatolij Tałko (62, 10. Mateusz Kafara), 6. Patryk Sierociuk, 20. Jan Mruz, 8. Łukasz Pucyk (72, 18. Mateusz Chmielewski), 16. Kacper Pawlik – 9. Michał Mruz

Promna: 1. Bartosz Gemza – 21. Maciej Pańtak, 25. Cezary Michalak (84, 4. Jarosław Wysocki), 8. Kacper Jadacki, 22. Maksymilian Niciporuk – 15. Kajetan Szymański (77, 77. Oliwier Osiński), 6. Wojciech Gajownik, 17. Tomasz Doliński, 16. Antoni Kozyra, 5. Dominik Kansik – 11. Jakub Pastusiak

Żółte kartki: Michał Mruz 39, 75, Grzegorz Gaj 87 – Dominik Kansik 41, Jakub Pastusiak 45, Kajetan Szymański 69, Antoni Kozyra 77, Tomasz Doliński 79

Czerwona kartka: Michał Mruz 75 (Naprzód, za dwie żółte)

Sędzia: Krzysztof Szczęsny (Warszawa)