poniedziałek, 6 maja 2024r.

Pucharowa przygoda Amazonki trwa (fotogaleria)

Amazonka Wiśniew wygrała w rzutach karnych z Rywalem Ruchna i zameldował się w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Podopieczni Michała Artycha w trwającej edycji regionalnego Pucharu Polski dbają o to, aby tętno ich kibiców utrzymywało się na wysokim poziomie. W poprzedniej rundzie Amazonka wygrała 3:2, choć po kilku minutach przegrywała 0:2, zaś w rywalizacji z Rywalem do wyłonienia zwycięzcy niezbędne były jedenastki. Ale po kolei.

To Rywal jako pierwszy stworzył zagrożenie pod bramką gospodarzy. W 2 minucie Szymon Banaszek ubiegł Patryka Izdebskiego, ale nie zdołał oddać celnego uderzenia. Po kwadransie Dominik Pszkit zatrudnił Tomasza Dębskiego, jednak lekki strzał nie sprawił mu trudności. Chwilę później golkiper Rywala był bezradny po kapitalnym uderzeniu Patryka Ciulaka z ponad 25 metrów. W 26 minucie Izdebski odważnym wyjście zastopował nacierającego Banaszka. W przypadku piłkarza Rywala sprawdziła się zasada „do trzech razy sztuka”, bowiem w 36 minucie wykorzystał sytuację sam na sam z ostrego kąta. Amazonka mogła błyskawicznie odpowiedzieć, ale najpierw Maciej Woźniak nie trafił w piłkę, a następnie Tomasz Dębski poradził sobie z poprawką Aleksandra Kacprzaka. W 41 minucie strzał Michała Gryglasa z główki obronił Izdebski. W odpowiedzi po przeciwległej stronie boiska Aleksander Kacprzak nie zdołał pokonać Tomasza Dębskiego. Do przerwy było 1:1.

Kluczową sytuacją, która wpłynęła na obraz drugiej połowy, była czerwona kartka Łukasza Suchożebrskiego. Rywal przez blisko pół godziny grał z przewagą jednego zawodnika, ale równie dobrze mógł i wygrać, i przegrać. Najgroźniejszy w szeregach gości był Maciej Mieszało. Jeden z jego strzałów wylądował na poprzeczce. Znakomitą szansę miał też Jakub Dębski – górą był jednak Izdebski. W ostatniej akcji regularminowego czasu gry Tomasz Kacprzak znakomicie dośrodkował z rzutu wolnego, ale Dawid Księżopolski obił obramowanie bramki. Tomasz Dębski nie dał się pokonać po raz drugi. Przy remisie 1:1 sędzia zarządził konkurs rzutów karnych.

W poprzedniej rundzie Dębski był bohaterem swojej drużyny, jednak w Wiśniewie królowała nieskuteczność. Ciut lepiej w konkursie rzutów karnych spisała się Amazonka i to ona zameldowała się w kolejnej rundzie. Wiśniewianie poznają kolejnego rywala już 17 sierpnia.

« z 2 »

16.08.23, 17:35 – Wiśniew

PP MZPN Siedlce: Amazonka Wiśniew – Rywal Ruchna 1:1 (1:1) pd. k. 3-2

Bramki: Patryk Ciulak 16 – Szymon Banaszek 36

Karne: 1-0 Kamil Sadoch, 1-1 Maciej Mieszało, 1-1 Kacper Bojanczuk (przestrzelił), 1-1 Mateusz Kowalczyk (przestrzelił), 2-1 Tomasz Kacprzak, 2-1 Jakub Dębski (obroniony), 2-1 Dawid Księżopolski (słupek), 2-2 Dominik Kocon, 2-2 Aleksander Kacprzak (obroniony), 2-2 Szymon Stępień (przestrzelił), 3-2 Sebastian Krasuski, 3-2 Jakub Ławecki (przestrzelił)

Amazonka: 12. Patryk Izdebski – 14. Tomasz Kacprzak, 6. Kamil Woźniak, 19. Łukasz Suchożebrski, 16. Dominik Pszkit (88, 15. Dawid Księżopolski) – 13. Aleksander Kacprzak, 10. Mateusz Cabaj (46, 4. Kamil Sadoch), 8. Kacper Bojanczuk, 85. Przemysław Gójski (73, 17. Patryk Banasiewicz), 98. Patryk Ciulak (49, 2. Jakub Jukowski) – 21. Maciej Woźniak (46, 11. Sebastian Krasuski)

Rywal: 1. Tomasz Dębski – 77. Rafał Bałdyga (75, 7. Jakub Ławecki), 17. Piotr Repliński, 5. Andrzej Adaśko (61, 3. Szymon Gryglas), 19. Dominik Kocon – 8. Szymon Banaszek (65, 16. Michał Pachnik), 6. Jakub Dębski, 10. Michał Gryglas (69, 26. Szymon Stępień), 18. Rafał Długołęcki, 11. Mateusz Kowalczyk – 9. Maciej Mieszało

Żółte kartki: Łukasz Suchożebrski 40, 65, Kamil Woźniak 90+2 – Piotr Repliński 62

Czerwona kartka: Łukasz Suchożebrski 65 (Amazonka, za drugą żółtą)

Sędzia: Jan Zwierz (Siedlce)