piątek, 10 maja 2024r.

Wektra rozjechała Jabłoniankę

Wektra Zbuczyn wygrała 7:1 z Jabłonianka Jabłonna Lacka w meczu okręgowego Pucharu Polski.

Wektra źle weszła w spotkanie. Już w 11 minucie została skarcona przez gospodarzy. Gola dla spadkowicza z V ligi strzelił Sylwester Niewiadomski. Podrażniony reprezentant gminy Zbuczyn jeszcze przed przerwą odwrócił rezultat na swoją korzyść.

Po zmianie stron dominacja Wektry nie podlegała dyskusji. Piłkarze Damiana Krasuskiego mogli zaaplikować rywalom więcej bramek, ale skończyło się na pięciu. Autorem trzech z nich był Jakub Bobryk. Wynik spotkania na 7:1 w ostatniej akcji meczu ustalił Kacper Borkowski – wychowanek Wektry, rocznik 2007.

O tym z kim zagra Wektra w kolejnej rundzie dowiemy się już 17 sierpnia, kiedy odbędzie się losowanie.

16.08.23, 17:30 – Jabłonna Lacka

PP MZPN Siedlce: Jabłonianka Jabłonna Lacka – Wektra Zbuczyn 1:7

Bramki: Sylwester Niewiadomski 11 – Damian Prokurat 25, Miłosz Lubelski 40, Jakub Bobryk (trzy), Paweł Klewek, Kacper Borkowski 90

Wektra: Ernest Zbieć – Jakub Grodzicki (78 Bartosz Chomka), Emil Michalak, Dominik Bogusz (72 Michał Bobryk), Damian Prokurat – Michał Wereszczyński (68 Paweł Klewek), Bartosz Karczmarek (80 Kacper Borkowski), Przemysław Jasiński, Krystian Musiejczuk, Miłosz Lubelski – Jakub Bobryk

Żółte kartki: Dominik Bogusz, Jakub Grodzicki

Sędzia: Daniel Miler (Siedlce)