piątek, 10 maja 2024r.

Wektra wygrała z Jabłonianką i pogodą (fotogaleria)

Wektra Zbuczyn wygrała 5:2 z Jabłonianką Jabłonna Lacka.

Jabłonianka przyjechała do Zbuczyna w okrojonym składzie, więc gole gospodarzy w końcówce nie mogą dziwić. Tego samego nie można powiedzieć o trafieniu Miłosza Lubelskiego, na które przyszło czekać… 8 (słownie: osiem) sekund. Szybko zdobyta bramka nie napędziła Wektry do huraganowych ataków. Nie mogło być o nich mowy, ponieważ z nieba lał się żar. Rozluźnieni gospodarze mogli stracić gola w 20 minucie, ale Jacek Toczyski strzelił tylko w boczną siatkę po minięciu Ernesta Zbiecia. W 28 minucie Lubelski rozrzucił akcję do prawej strony do Jakuba Grodzickiego, a ten pokonał golkipera Jabłonianki po raz drugi. Więcej goli w pierwszej połowie nie było, choć okazji – za sprawą Wektry – nie brakowało.

Po zmianie stron na murawę wyszła tylko Jabłonianka. W 48 minucie Sylwester Niewadomski trafił po zgraniu Macieja Michalczuka, zaś kilka chwil później Mateusz Zawadzki zaskoczył Zbiecia plasowanym strzałem. W 56 minucie mogło być nawet 3:2 dla gości, ale strzał Niewiadomskiego z pola karnego został zablokowany. W końcówce kluczowa była siła. Ataki Wektry wzmacniały się, zaś Jabłonianka opadała z sił. W 83 minucie oblężenie bramki Serhija Koniuszoka przyniosło efekt w postaci trafienia Michała Wereszczyńskiego. Kilka chwil później było już 4:2 – Przemysław Jasiński skutecznie główkował po centrze Bartosza Karczmarka z kornera. Jabłonianka mogła wrócić do gry, ale Niewiadomski zmarnował setkę. Wynik spotkania w ostatniej minucie na 5:2 ustalił rezerwowy Michał Grochowski.

26 sierpnia o 11:00 Wektra zagra w Żelechowie z Sępem.

« z 2 »

19.08.23, 12:00 – Zbuczyn

Liga okręgowa: Wektra Zbuczyn – Jabłonianka Jabłonna Lacka 5:2 (2:2)

Bramki: Miłosz Lubelski 1, Jakub Grodzicki 28, Michał Wereszczyński 83, Przemysław Jasiński 86, Michał Grochowski 90 – Sylwester Niewiadomski 48, Mateusz Zawadzki 52

Wektra: 91. Ernest Zbieć – 18. Jakub Grodzicki, 29. Dominik Bogusz (56, 27. Krystian Musiejczuk), 24. Emil Michalak, 6. Damian Prokurat – 26. Miłosz Lubelski (86, 25. Michał Grochowski), 19. Przemysław Jasiński, 34. Bartosz Karczmarek, 7. Paweł Klewek (71, 11. Jakub Rzewuski), 22. Michał Wereszczyński – 10. Jakub Bobryk

Jabłonianka: 1. Serhij Koniuszok – 5. Daniel Toczyski, 4. Mateusz Rozbicki, 7. Maciej Michalczuk, 11. Wojciech Grądzki – 13. Patryk Jurczak, 6. Kuba Lipski, 16. Mateusz Zawadzki, 9. Jacek Toczyski, 20. Łukasz Arczewski – 19. Sylwester Niewiadomski

Żółte kartki: Emil Michalak 44 – Łukasz Arczewski 6

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)