piątek, 10 maja 2024r.

Pechowa ziemia dla Mazy

Wyjazdy do powiatu garwolińskiego nie służą Mazovii Mińsk Mazowiecki. Drużyna Alana Grabka zremisowała 2:2 z Wilgą Garwolin pomimo dwubramkowego prowadzenia.

W przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu Mazovia zremisowała 0:0 z Wilgą w Garwolinie. Gdyby mińszczanie wygrali to dzisiaj graliby w III lidze…

Niezależnie od wyniku historii nie da się zmienić. Mazovia zrobiła jednak w pierwszej połowie dużo, aby Wilga nie kojarzyła się jej się źle. W 9 minucie Michał Bondara zamienił na bramkę podanie Ezany Kahsaya. Kilka chwil przed przerwą na 2:0 podwyższył Pawło Ksionz. Tym razem asystował Eryk Więdłocha.

Po zmianie stron w tryby dobrze pracującej mińskiej maszyny dostał się piach. Między 61 a 66 minutą dwie żółte kartki, a co za tym idzie czerwoną, obejrzał Wojciech Trochim. Na kwadrans przed końcem rezerwowy Dawid Domarecki zdobył bramkę kontaktową. Do remisu doprowadził inny piłkarz z ławki – Jakub Wągrodzki. Skończyło się remisem 2:2.

30 sierpnia o 17:00 Mazovia podejmie MKS Piaseczno.

26.08.23, 14:00 – Unin

IV liga: Wilga Garwolin – Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (0:2)

Bramki: Dawid Domarecki 76, Jakub Wągrodzki 85 – Michał Bondara 9, Pawło Ksionz 38

Mazovia: 95. Mateusz Łysik – 26. Dominik Sadzawicki, 2. Mateusz Bienias, 29. Łukasz Broź (61, 14. Michał Wołos), 3. Dominik Paradowski – 17. Ezana Kahsay (64, 16. Miłosz Przybecki), 22. Pawło Ksionz (42, 23. Tomasz Nieścieruk), 15. Mateusz Pędowski, 9. Wojciech Trochim, 11. Eryk Więdłocha (82, 33. Kacper Dakowicz) – 19. Michał Bondara (69, 7. Sebastian Kaczyński)

Żółte kartki: Sebastian Papiernik 45+ – Mateusz Pędowski 35, Łukasz Broź 60, Wojciech Trochim 61, 66, Michał Wołos 64, Dominik Sadzawicki 77, Dominik Paradowski 78, Dominik Pusek 78, Tomasz Nieścieruk 88

Czerwona kartka: Wojciech Trochim 66 (Mazovia, za drugą żółtą)

Sędzia: Jakub Lewandowski (Warszawa)

źródło: własne; foto: Vincec Foto Sport / SportSiedlce.pl