sobota, 30 września 2023r.

Pół dnia biegania z Jackiem (fotogaleria)

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę wakacji odbył się Bieg Jacka. To już 14 edycja sztandarowej miejskiej imprezy.

Nad ranem nad Siedlcami przeszła solidna ulewa. To jednak nie uprzykrzyło życia biegaczom. Gdy o 8:00 półmaratończycy ruszali na trasę po opadach prawie już nie było śladu, a gdy z piątką mierzyli się amatorzy biegania i nordicwalkerzy z nieba przygrzewało słońce.

Każdy z kilkuset uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Na najlepszych w poszczególnych wyścigach i kategoriach czekały nagrody rzeczowe. Przy okazji Biegu Jacka swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stanowiskach zaprezentowały organizacje i firmy z regionu. Ponadto dla dzieci przygotowano dmuchańce.

« z 3 »

Zwycięzcą półmaratonu okazał się Bartłomiej Falkowski z klubu Piekielni Warszawa (1:12.56). Drugi był Tomasz Skraburski (KS Styrzyniec/KB Biała Biega) oraz Aleksiej Dziadziszczał z Białorusi. Jego rodaczka okazała się najlepsza wśród pań. Wygrała Swietłana Sanko, która dotarła na metę przed Beatą Dąbrowską (Yulo Run Team/Siedlce Triathlon Club) oraz Białorusinką Aleną Szumik.

Najlepszy na piątkę był Białorusin Aliaksandr Sanko. Drugą lokatę zajął Adam Świrgoń (AZS UMCS Lublin/trenerbiegania.pl), zaś trzecie miejsce wybiegał Kajetan Przestrzelski z Siedlec. Wśród kobiet wygrała, podobnie jak w półmaratonie, Swietłana Sanko. Ewa Chróst z Team 7:30 była druga, zaś Izabela Wiercioch (Race Fighter GOSiR Dębe Wielkie) uplasowała się na trzeciej pozycji.

Z dystansem pięciu kilometrów zmierzyli się też specjaliści od biegania z kijkami. Pierwszy był Arkadiusz Zdanowicz (KS Victoria Potęgowo), który dotarł na metę tuż przed Piotrem Kleczewskim z Warszawy oraz Sylwestrem Męczyńskim (Misie). W zmaganiach pań klasą sama dla siebie była Alicja Słowińska (Świadomi Siedlce). Drugie miejsce zajęła Jolanta Zapałowska (Slow Jogging Siedlce), a trzecie Monika Madej z Łukowa.

15 edycja Biegu Jacka już za rok.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;