W regionie: Skuteczni po stałych fragmentach gry

W meczu III rundy okręgowego Pucharu Polski Amazonka Wiśniew przegrała z Podlasiem Sokołów Podlaski 1:4.

Początkowe minuty spotkania były spokojne. Przewagę optyczną posiadali wyżej notowani goście, jednak nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe. Jedyna bramka w tej odsłonie padła w 39 minucie. Paweł Buczyński wykonał rzut wolny z okolicy narożnika boiska, posłał piłkę przed pole karne, pod nogi Dominika Barciaka, a ten mocnym uderzeniem próbował zaskoczyć Patryka Izdebskiego. Golkiper Amazonki odbił piłkę przed siebie, a z dobitką skutecznie pospieszył Marcin Siedlecki.

Już na początku drugiej odsłony do ofensywy ruszyli zawodnicy Podlasia. Najpierw Buczyński trafił w poprzeczkę, a za moment piłka po raz drugi znalazła się w siatce. Na listę strzelców wpisał się rezerwowy Mateusz Omieciuch, strzelając gola bezpośrednio z rzutu wolnego. W 57 minucie Kamil Sadoch dopuścił się faulu w okolicy linii szesnastki i obejrzał po raz drugi żółtą kartkę. Tym razem skuteczny strzał ze stałego fragmentu gry oddał Jarosław Szach, podwyższając na 3:0. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania błąd popełnili bramkarz i defensor gości, co ostatecznie sprawiło zamieszanie pod bramką Podlasia i zagranie ręką we własnym polu karnym jednego z sokołowian. Do jedenastki podszedł Mateusz Kacprzak i pokonał Adamiaka. W 82 minucie wynik meczu na 4:1 ustalił Jakub Kozaczuk wykorzystując kontrę po nieskutecznym rozegraniu rzutu rożnego przez gospodarzy.

Losowanie 1/4 finału okręgowego Pucharu Polski odbędzie się w czwartek 31 sierpnia o 13:30 w siedzibie Delegatury MZPN w Siedlcach.

Kolejne spotkanie Podlasie rozegra w sobotę 2 września o 17:00 z rezerwami Mazovii Mińsk Mazowiecki. Z kolei Amazonka w niedzielę 3 września o 15:00 w Cegłowie zagra z Jutrzenką.

30.08.23, 17:10 – Wiśniew

PP MZPN Siedlce: Amazonka Wiśniew – Podlasie Sokołów Podlaski 1:4 (0:1)

Bramki: Mateusz Kacprzak 71 (k) – Marcin Siedlecki 39, Mateusz Omieciuch 49, Jarosław Szach 58, Jakub Kozaczuk 82

Amazonka: 12. Patryk Izdebski – 14. Tomasz Kacprzak, 6. Kamil Woźniak, 4. Kamil Sadoch, 16. Dominik Pszkit – 11. Sebastian Krasuski (84, 13. Jakub Jukowski), 10. Mateusz Cabaj (46, 5. Konrad Czarnacki; 65, 15. Patryk Banasiewicz), 85. Przemysław Gójski (77, 17. Patryk Krasuski), 9. Mateusz Kacprzak (84, 7. Rafał Pieńkowski), 8. Aleksander Kacprzak (56, 21. Maciej Woźniak) – 20. Robert Chojecki (46, 98. Kamil Domański)

Podlasie: 1. Marcin Adamiak – 2. Hubert Lemieszek, 4. Maciej Nowotniak, 6. Dominik Barciak, 13. Adam Zając (70, 15. Aleksander Kowalski) – 11. Paweł Buczyński (53, 9. Przemysław Jaczewski), 20. Hubert Fabisiak, 10. Kacper Komycz (46, 7. Mateusz Omieciuch), 19. Marcin Siedlecki (62, 3. Kamil Horowicz), 18. Jakub Mikołajczuk (46, 8. Jarosław Szach) – 14. Jakub Kozaczuk

Żółte kartki: Mateusz Cabaj 40, Kamil Sadoch 48, 57 – Kacper Komycz 38, Marcin Siedlecki 55

Czerwona kartka: Kamil Sadoch 57 (Amazonka, za drugą żółtą)

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)