piątek, 10 maja 2024r.

W regionie: Pierwsza wygrana Kolektywu w sezonie (fotogaleria)

Kolektyw wygrał u siebie 3:2 z Promnikiem Gończyce. Pomimo tego, że mecz odbył się w Oleśnicy to beniaminek był gospodarzem spotkania rozegranego w ramach 4 kolejki siedleckiej okręgówki.

Pierwszy kwadrans spotkania obfitował w ciekawe i nieciekawe zdarzenia. Po kilkudziesięciu sekundach dosyć poważnego urazu nosa w powietrznym pojedynku doznał Jakub Mielcarz. Prawy obrońca Kolektywu nie mógł kontynuować spotkania. Pomimo zejścia podstawowego zawodnika podopieczni Kamila Stanisławowskiego zdobyli dwie bramki. Najpierw sprytem wykazał się Paweł Rucikowski, a po chwili Bartłomiej Rosa trafił z pomocą rykoszetu od rywala. Promnik przegrywał 0:2, ale nie grał źle. Po kwadransie beniaminek okręgówki postarał się o bramkę kontaktową. Jej autorem był Krystian Sekuła, który zrobił co do niego należało po oskrzydlającej akcji.

W 22 minucie Kolektyw wrócił na dwubramkowe prowadzenie. Marcin Pilich przedarł się prawą stroną, wpadł w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Talarka. Kilka chwil później mogło być 4:2, ale Krzysztof Karasiński przestrzelił z głowy po centrze z rzutu rożnego.W 33 minucie Sekuła przy asyście Kamila Kosmali skompletował dublet. Do przerwy było 3:2 dla Kolektywu.

Jak się okazało obie drużyny wystrzelały się w pierwszej połowie. Promnik próbował przejąć kontrolę nad spotkaniem, ale Kolektyw mądrze się bronił. Piłkarze beniaminka próbowali zaskoczył Wojciecha Jajszczaka strzałami z dystansu, ale brakowało im precyzji. Minuty uciekały, a drużyna z gminy Wodynie przybliżała się do zwycięstwa. Promnik walczył do końca. W ostatniej akcji meczu piłkę meczową miał na nodze Jakub Jończyk, ale Jajszczak zastopował jego uderzenie z kilku metrów. W ten sposób pierwsza wygrana Kolektywu w sezonie 2023-24 stała się faktem.

9 września o 16:30 Kolektyw podejmie Orła Unin. Dokładnie 24 godziny później Promnik rozpocznie wyjazdowy mecz w Sokołowie Podlaskim z rezerwami Podlasia.

01.09.23, 19:00 – Oleśnica

Liga okręgowa: Promnik Gończyce – Kolektyw Oleśnica 2:3 (2:3)

Bramki: Krystian Sekuła 15, 33 – Paweł Rucikowski 8, Bartłomiej Rosa 10, Marcin Pilich 22

Promnik: 1. Rafał Talarek – 17. Bartosz Zackiewicz, 4. Jakub Jończyk, 15. Konrad Czyżewski (80, 26. Aleksander Rusak), 6. Eryk Radziej (46, 13. Oliwier Trzpil) – 14. Łukasz Paprota, 7. Krzysztof Szewczyk, 8. Radosław Szewczyk, 10. Przemysław Galbarczyk, 19. Kamil Kosmala – 22. Krystian Sekuła (72, 9. Piotr Ochnio)

Kolektyw: 1. Wojciech Jajszczak – 23. Jakub Mielcarz (4, 14. Bartosz Żydak), 2. Krzysztof Karasiński, 20. Piotr Adamiak, 15. Mariusz Rogala II – 7. Marcin Pilich (77, 17. Mateusz Ostolski), 16. Bartłomiej Rosa, 10. Kamil Stanisławowski, 6. Dominik Szostek (65, 9. Mariusz Rogala I) – 8. Paweł Rucikowski (87, 19. Patryk Szostek), 18. Michał Lewandowski (74, 21. Mariusz Szostek)

Żółte kartki: Konrad Czyżewski 10, Przemysław Galbarczyk 42 – Kamil Stanisławowski 12, Mateusz Ostolski 85

Sędzia: Mateusz Halulko (Siedlce)